Napastnicy Polski Robert Lewandowski i Karol Świderski doznali kontuzji w ostatnim meczu rozgrzewkowym przed Mistrzostwami Europy

Występ napastników Roberta Lewandowskiego i Karola Świderskiego na Mistrzostwach Europy jest niepewny po kontuzji, jaką odnieśli w poniedziałkowym meczu na rozgrzewkę z Turcją (2:1).

Już w 12. minucie Lewandowski przygotował pierwszą bramkę dla Świderskiego. Jednak podczas świętowania Świderski doznał kontuzji kostki i musiał zostać zmieniony.

Lewandowski, czołowy strzelec wszechczasów Polski, wytrwał do 32. minuty, kiedy doznał kontuzji prawej nogi i został zmieniony.

Podwójny cios był dla Polski koszmarem. Arkadiusz Milik miał grać z Lewandowskim na Mistrzostwach Europy, dopóki w piątek w towarzyskim meczu z Ukrainą doznał kontuzji lewego kolana. Milik wrócił do Juventusu i w poniedziałek przeszedł udaną operację kolana.

Lewandowski i Świderski mają czas tylko do niedzieli na regenerację, kiedy Polska inauguruje w Hamburgu mecz o mistrzostwo Europy przeciwko Holandii.

W drugiej połowie Turcja zagroziła wyrównaniem. Arda Güler i Orkun Köktoçü zostali uratowani, ale bramkarz Wojciech Szczęsny był bezradny, gdy strzał rezerwowego Barisa Alpera Yilmaza odbił się od krawędzi pola karnego.

Po tym, jak Turecki Kerem Akturkoglu trafił w poprzeczkę z dystansu, Polska zwyciężyła w 90. minucie po świetnym strzale Nicoli Zalewskiego, który minął dwóch obrońców w pole karne i strzelił swojego pierwszego gola w międzynarodowym meczu.

Za tydzień we wtorek Turcja zmierzy się w Dortmundzie z Gruzją w pierwszym meczu, a Polska ma się o co martwić napastnikami.

W holenderskim ataku nie było nic złego. Rozgrzewkę rozpoczęli dwoma kolejnymi zwycięstwami 4:0.

Islandia została pokonana w Rotterdamie, a bramki zdobyli Virgil van Dijk i Wout Weghorst, podobnie jak w ubiegły czwartek przeciwko Kanadzie na De Kuip.

Pierwszą bramkę Xaviego Simonsa dla Holandii strzelił główką Denzela Dumfriesa w pierwszej połowie, a następnie główką Nathana Ake’a zdobyto bramkę Van Dijka.

Rezerwowy Donyell Malen strzelił gola po strzale Memphisa Depaya, ale chwilę później sędzia wideo nie dopuścił Depaya za wcześniejsze uderzenie ręką.

READ  Minister Sprawiedliwości RP widziany z pistoletem za pasem | Wiadomości, sport, praca

Jednak sędzia wideo uchylił kolejną decyzję wydaną na boisku i w doliczonym czasie gry przyznał bramkę Weghorstowi.

Alexi Lalas przedstawia swoje prognozy dotyczące Mistrzostw Europy runda po rundzie

Czechy z trudem pokonały Macedonię Północną 2:1 i potrzebowały dwóch rzutów karnych w drugiej połowie w Hradcu Králové.

Po porażce Malty 7:1 w zeszły piątek Czesi dokonali dziewięciu zmian, aby przetestować swoją prawdopodobną drużynę mistrzów Europy przed meczem z Portugalią w Lipsku za tydzień.

Nikt jednak nie zdobył bramki aż do 60. minuty, kiedy Patrik Schick wykorzystał rzut karny po faulu na Tomasa Soucka.

Zaledwie pięć minut później Macedonia Północna wyrównała po strzale Isnika Alimiego, który głową odbił po strzale Aleksandara Trajkowskiego w prawy słupek.

Czesi potrzebowali pełnych siedmiu minut doliczonego czasu gry, aby zdobyć zwycięskiego gola po rzucie karnym Antonina Baraka.

W niedzielę ponieśli porażkę, gdy pomocnik Michał Sadilek, który był kapitanem drużyny przeciwko Malcie, wycofał się z kadry na Euro 2024 po kontuzji goleni w wyniku upadku z roweru w dzień wolny.