Napastnicy Polski Lewandowski i Świderski doznali kontuzji podczas ostatniego treningu rozgrzewkowego Mistrzostw Europy

WARSZAWA, Polska (AP) — Napastnicy Robert Lewandowski I Karola Świderskiego Ich występ na Mistrzostwach Europy był niepewny po kontuzji, jaką odnieśli w poniedziałkowym meczu na rozgrzewkę z Turcją, w której Polska zwyciężyła 2:1.

Już w 12. minucie Lewandowski przygotował pierwszą bramkę dla Świderskiego. Jednak podczas świętowania Świderski doznał kontuzji kostki i musiał zostać zmieniony.

Kapitan Lewandowski, czołowy strzelec wszechczasów Polski, wytrwał do 32. minuty, kiedy doznał kontuzji prawej nogi i został zmieniony.

Podwójny cios był dla Polski koszmarem. Arkadiusza Milika miał grać u boku Lewandowskiego w ataku na Mistrzostwach Europy, dopóki w piątek w towarzyskim meczu z Ukrainą nie doznał kontuzji lewego kolana. Wrócił Milik Juventus i w poniedziałek przeszedł pomyślną operację kolana.

Lewandowski i Świderski mają czas tylko do niedzieli, aby dojść do siebie, kiedy Polska zakończy sezon mistrzostw Europy przeciwko Holandia w Hamburgu.

W drugiej połowie Turcja zagroziła wyrównaniem. Arda Güler i Orkun Köktoçü zdołali obronić, ale bramkarze Wojciecha Szczęsnego był bezsilny, gdy strzał rezerwowego Barisa Alpera Yilmaza odbił się od krawędzi pola karnego.

Po tym, jak Turek Kerem Akturkoglu trafił w poprzeczkę z dużej odległości, Polska zwyciężyła w 90. minucie dzięki pięknej bramce Nikola Zalewskiktóry minął dwóch obrońców w polu karnym i strzelił swojego pierwszego gola w reprezentacji.

Za tydzień Turcja zmierzy się na początku z Gruzją Dortmundziepodczas gdy Polska będzie się pocić z powodu swoich strajkujących.

W holenderskim ataku nie było nic złego. Rozgrzewkę rozpoczęli dwoma kolejnymi zwycięstwami 4:0.

Islandia została pokonana w Rotterdamie, a bramki strzelili Virgil van Dijk i Wout Weghorst, podobnie jak przeciwko Kanada w ubiegły czwartek w De Kuip.

Przy pierwszym golu dla Holandii Xavi Simons miał asystę Denzela Dumfriesa– W takim razie główka w pierwszej połowie Nathan AkeSkinięcie głową Van Dijka skierowało go we właściwym kierunku.

READ  Prezes European Games 2023 twierdzi, że pokazało to jakość imprez, które Polska może organizować

Rezerwowy Donyell Malen strzelił gola po strzale Memphisa Depaya, ale chwilę później sędzia wideo nie dopuścił Depaya za wcześniejsze uderzenie ręką.

Jednak sędzia wideo uchylił kolejną decyzję wydaną na boisku i w doliczonym czasie gry przyznał bramkę Weghorstowi.

Czechy z trudem pokonały Macedonię Północną 2:1 i potrzebowały dwóch rzutów karnych w drugiej połowie w Hradcu Králové.

Po porażce Malty 7:1 w zeszły piątek Czesi dokonali dziewięciu zmian w swoim prawdopodobnym składzie na mistrzostwa Europy przed meczem z Maltą Portugalia za tydzień w Lipsku.

Ale nikt nie zdobył bramki aż do 60. minuty, Patryk Schick wykorzystał rzut karny po faulu na Tomaszu Soucku.

Zaledwie pięć minut później Macedonia Północna wyrównała po strzale Isnika Alimiego, który głową odbił po strzale Aleksandara Trajkowskiego w prawy słupek.

Czesi potrzebowali pełnych siedmiu minut doliczonego czasu gry, aby zdobyć zwycięskiego gola po rzucie karnym Antonina Baraka.

W niedzielę ponieśli porażkę, gdy pomocnik Michał Sadilek, który był kapitanem drużyny przeciwko Malcie, wycofał się z kadry na Euro 2024 po kontuzji goleni w wyniku upadku z roweru w dzień wolny.