Connect with us

Nauka

Najnowsze wiadomości z całego świata

Published

on

Najnowsze wiadomości z całego świata
Anderson Cooper z CNN, główny korespondent medyczny dr Sanjay Gupta i dr Anthony Fauci, dyrektor National Institute of Allergy and Infectious Diseases. CNN

Anderson Cooper z CNN i główny korespondent medyczny dr Sanjay Gupta zorganizowali w sobotę w ratuszu miasta Coronavirus: Facts and Fears, w którym uczestniczyli byli dyrektorzy amerykańskich Centrów Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom oraz inni eksperci w dziedzinie zdrowia.

Oto najważniejsze informacje:

Oczekiwany wzrost liczby przypadków Covid-19 w USA: Stany Zjednoczone mogą odnotować prawie 400 000 zgonów związanych z koronawirusem do 1 lutego, według dr Chris Murray, badaczowi stojącemu za wpływowym modelem koronawirusa z University of Washington. Powiedział, że najprawdopodobniej liczba zgonów osiągnie szczyt w połowie stycznia.

40 milionów ludzi może zostać zarażonych w USA: Infekcje koronawirusem w Stanach Zjednoczonych są prawdopodobnie znacznie wyższe niż 7,6 miliona odnotowane do tej pory przez Johns Hopkins University i Covid Tracking Project, powiedział dr Tom Frieden, były dyrektor amerykańskiego CDC. „Prawie na pewno w USA było ponad 40 milionów ludzi zarażonych tym wirusem”.

Do końca miesiąca może umrzeć 20000 osób: Dr Frieden przewidział również, że przy obecnym wzroście liczby przypadków kolejne 20 000 osób w USA może umrzeć z powodu wirusa do końca miesiąca. „Z infekcji, które już wystąpiły, do końca miesiąca zobaczymy około 20 000 zgonów – kolejne zgony” – powiedział.

Prawdziwa liczba zgonów z powodu koronawirusa w USA ponad 250 000: Frieden zasugerował, że prawdziwa liczba zgonów z powodu koronawirusa w USA wynosi znacznie ponad 250 000. Powiedział, że wiele nieporozumień związanych ze wskaźnikami śmiertelności Covid-19 wynika ze sposobu, w jaki zgony są umieszczane na aktach zgonu.

Nadzieja na szczepionkę: Dr David Satcher, były dyrektor CDC, powiedział, że ma nadzieję, że szczepionka Covid-19 „może coś zmienić”. Powiedział: „Nie sądzę, że jesteśmy w punkcie, z którego już nie ma powrotu… Dążymy do kilku ważnych rzeczy, ponieważ dotyczy to nowych szczepionek. Jest w tym duża nadzieja, że ​​możemy wymyślić szczepionkę to może coś zmienić ”.

READ  Wiadomości z Pacyfiku już wkrótce, 25 maja

Przejrzystość jest kluczem do szczepionek: Jeśli rząd chce, aby więcej Amerykanów przyjęło szczepionkę na koronawirusa, gdy będzie dostępna, będzie musiał zacząć mówić prawdę i być konsekwentnym – powiedziała dr Julie Gerberding. „Chodzi o odzyskanie zaufania, a zaufanie polega przede wszystkim na mówieniu prawdy, nawet gdy jest to trudne” – powiedziała.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *