Connect with us

Nauka

Na Stadionie Narodowym w Warszawie rozpoczyna się 27. Piknik Naukowy – Sekcja Angielska

Published

on

Na Stadionie Narodowym w Warszawie rozpoczyna się 27. Piknik Naukowy – Sekcja Angielska

Coroczne wydarzenie pod hasłem „Niewiarygodne!” prezentuje najnowocześniejsze odkrycia naukowe i eksperymenty, które mają na celu zachwycić gości w każdym wieku.

Od eksplodujących bakterii w pękniętych probówkach po mikroskopijne widoki komórek in vitro – uczestnicy zobaczą szeroką gamę interaktywnych eksponatów zaprojektowanych tak, aby budzić podziw i ciekawość.

Nowość w tym roku Strefa Twórczości zapowiada wyjątkowe skrzyżowania nauki i sztuki.

Odwiedzający mogą spodziewać się pokazów, takich jak dmuchanie i formowanie szkła, podczas których nauka spotyka się z kreatywnością w warsztatach oferujących praktyczne doświadczenia.

Ideą takich działań jest nie tylko edukacja, ale także inspirowanie uczestników do odkrywania własnego potencjału twórczego.

Zainicjowany przez Polskie Radio 27 lat temu Piknik Naukowy przekształcił się w wydarzenie przełomowe, docenione przez Komisję Europejską za wkład w naukę i społeczeństwo.

Odbywający się corocznie od 2008 roku we współpracy z Centrum Nauki Kopernik piknik stanowi platformę upowszechniania wiedzy z różnych dyscyplin naukowych.

Od prezentacji najnowocześniejszej robotyki, takiej jak wielokrotnie nagradzany Sarmatron, po organizację warsztatów na temat produkcji muzyki elektronicznej, wydarzenie jest adresowane do szerokiego spektrum zainteresowań i grup wiekowych, wzmacniając jego rolę jako kluczowego spotkania naukowego w Europie Środkowej .


Wstęp na Piknik Naukowy jest bezpłatny, co odzwierciedla jego misję, jaką jest udostępnianie nauki każdemu.

Relacja z wydarzenia będzie transmitowana na żywo w Polskim Radiu.

(glin)

Źródło: IAR

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *