Connect with us

Nauka

Na 75. Dzień I ICCR planuje wydarzenie, które ma pokazać bogatą kulturę Indii

Published

on

Aby upamiętnić 75 lat niepodległości Indii, Indyjska Rada ds. Stosunków Kulturalnych (ICCR) zaplanowała program „Demokracja nowej generacji”, aby podkreślić bogatą tradycję demokratyczną tego kraju.

W tym celu ICCR, który pracuje w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, zaprosił przywódców poniżej 35. roku życia z 75 demokracji do odwiedzenia Indii. Powiedział, że każda grupa będzie składać się z około siedmiu do ośmiu krajów, a każdy z nich będzie miał od dwóch do pięciu delegatów. Pierwsza grupa 19 delegatów z ośmiu krajów, w tym z Bhutanu, Szwecji, Jamajki, Tanzanii, Sri Lanki, Polski, Uzbekistanu i Malezji, zakończyła swoją wizytę w poniedziałek.

Dyrektor generalny ICCR Dinesh K. Patnaik powiedział: Wyrazić że podstawowym założeniem było pokazanie rządzenia na trzech poziomach – centralnym, państwowym i lokalnym. „Ponadto chcemy podkreślić postęp, jaki Indie poczyniły przez lata w zakresie technologii kosmicznych, IT i organizacji oddolnych”.

Rhoda Moy Crawford, 33-letnia zastępczyni elekta Manchesteru Central (Jamajka), powiedziała, że ​​wizyta pomogła przełamać negatywne postrzeganie tego kraju.

Kinga Magdalena Gajewska, 31 lat, posłanka z Polski, powiedziała: „Jesteśmy krajem 38 mln, ale mamy około 400 posłów, podczas gdy Indie – z 1,38 mld ludzi – mają 543 posłów. Nie potrafię sobie nawet wyobrazić, ile osób reprezentuje każdy z nich i jaka jest z tym odpowiedzialność. ”

Prezydent ICCR Vinay Sahasrabuddhe powiedział: Wyrazić, że ze względu na sytuację firmy Omicron kolejna delegacja zostanie zorganizowana w przyszłym miesiącu. Dodał, że celem jest odbycie 75 wizyt do sierpnia 2022 r., a najpóźniej do stycznia 2023 r., po czym młodzi liderzy będą musieli posunąć się do przodu.

READ  MAG ponownie rozwija się w Gdańsku
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.