Connect with us

technologia

Myślę, że czas przestać nazywać je „aplikacjami na Androida” i tak je traktować

Published

on

Myślę, że czas przestać nazywać je „aplikacjami na Androida” i tak je traktować

Uruchomiony w październiku 2008 r. Android Marketplace był pierwszą iteracją sklepu, który umożliwiał użytkownikom Androida pobieranie i instalowanie aplikacji i gier na ich telefony. W 2012 roku został przemianowany i całkowicie przeprojektowany przez Google, aby stać się Sklepem Google Play. Od tego czasu te aplikacje są instalowane w samochodach, zegarkach, lodówkach, a nawet na Chromebookach. Mimo że tak, nadal nazywamy je „aplikacjami na Androida” – dlaczego? Tak, wiem, że w każdym z tych przypadków nadal będą instalowane w frameworku Androida. ale myślę, że wyrosły z tej nomenklatury i mogą dalej dojrzewać, jeśli zmienimy nasze postrzeganie ich w przyszłości. Pozwól mi wyjaśnić.

Od kilku lat Google stara się zachęcić programistów do pracy w nadziei, że będą rozwijać swoje aplikacje na większe ekrany. W szczególności chcieli, aby były zoptymalizowane pod kątem Chromebooków, a nawet zrezygnowali z nich plan działania w tym zakresie kiedy zaczęli swoje ChromeOS.dev Zasoby.

Nie prosząc ich o tworzenie pełnoekranowych środowisk, które wykorzystują procesy w tle, pomoc myszy i klawiatury i nie tylko, widzieli niewiele owoców w zamian za swoją pracę. Dlaczego prawie 1,85 miliona aplikacji w sklepie Google Play jest ograniczone do naszych telefonów i tabletów, skoro oferują one tak wiele opcji? Można argumentować, że dzieje się tak po prostu dlatego, że zostały zbudowane specjalnie dla nich, ale nie zgadzam się. Myślę, że mogą i powinny osiągnąć dojrzałość i stać się coraz bardziej przydatne poza pierwotnie zamierzonym ekosystemem. Rozmawiałem z wieloma twórcami aplikacji i wydaje im się, że problem jest dwojaki.

Po pierwsze, twierdzą, że ich baza użytkowników Chromebooków nie jest wystarczająco duża, aby mieć zespół pracujący nad optymalizacją ich aplikacji dla laptopów Google (chociaż trzeba przyznać, że w wielu przypadkach po prostu nie śledzą tych statystyk, ponieważ po prostu nie znają samych Chromebooków). Po drugie, powiedzieli mi, że uważają, że Google nie zapewnia im wystarczających zachęt Całkowicie przeprojektowali aplikacje, które stworzyli lata temu na telefony i tablety na Chromebooki.

READ  Studenci WVU wykorzystują umiejętności w ćwiczeniach z cyberbezpieczeństwa z sojusznikiem Polski W.Va. Gwardii Narodowej

Jeśli tak, rozumiem, dlaczego aplikacje, które wyglądają, jakby były na laptopie, niewiele się poprawiły. Tak, większość aplikacji będzie działać na Chromebookach, a wszystkie aplikacje z trybem tabletu, który obraca się w poziomie, wypełnią ekran Chromebooków. Jednak jest to dalekie od prawdziwego doświadczenia z laptopem – Ikony, tekst i inne elementy wizualne pozostają niezgrabne i dziwnie umieszczone dla palców zamiast myszy. Jest wiele problemów z renderowaniem i nadal mogę grać tylko w pięć gier Google Play, które widziałem na kontrolerze do gier – to przygnębiające.

Myślę, że programiści muszą potraktować to poważnie, ale może jest to cykliczne Jeśli przestaniemy nazywać je „aplikacjami na Androida” – i utrzymamy towarzyszące im piętno – i naprawdę wykażemy zainteresowanie optymalizacją tych „aplikacji Google Play” pod kątem naszych Chromebooków, programiści mogą zauważyć potrzebę działania. Gdyby więcej programistów skorzystało z okazji, aby ulepszyć swoje aplikacje na Chromebooki, użytkownicy mogą ich o to częściej prosić, a nawet prosić. Czy jesteśmy w nieskończonej pętli? Zachęcam Cię do skontaktowania się ze swoim ulubionym programistą za pomocą kontaktowego adresu e-mail Sklepu Play, aby poinformować go, że chcesz używać ich aplikacji na swoim Chromebooku!

Jeśli jesteś programistą i czytasz to, możesz być zainteresowany, aby wiedzieć, że programiści, którzy korzystają z okazji do tworzenia wrażeń na większym ekranie, zauważają gwałtowny wzrost liczby użytkowników. Na przykład Gameloft – twórca gry wyścigowej Asphalt 8 Optymalizacja pod kątem systemu operacyjnego Chrome wygenerowała 9-krotnie większe przychody – Aż korci. Również Pixonic, twórca popularnej gry War Robots Zaangażowanie systemu operacyjnego Chrome wzrosło o 25% poprzez pewne optymalizacje. Chromebooki od dawna korzystają z gier takich jak Roblox i nadal to robię. W rzeczywistości istnieje cała sekcja wiadomości, w której Google jest na bieżąco chromeos.dev Pisząc na blogu o tych historiach sukcesu, jest jasne, że chcą zabrać ze sobą aplikacje Google Play, ponieważ system operacyjny Chrome odnotowuje gwałtowny wzrost rok po roku.

READ  Jaro Education we współpracy z KPMG India uruchamia nowy internetowy program finansów korporacyjnych i analiz

To prawda, że ​​progresywne aplikacje internetowe (PWA) zyskują na popularności i wszyscy jesteśmy nimi podekscytowani, ale wierzę, że aplikacje Google Play będą miały miejsce na naszych urządzeniach przez wiele lat – przynajmniej w jakiejś formie. Na przykład, jeśli Android R stanie się w pewnym momencie dostępny w systemie operacyjnym Chrome, Google może do pewnego stopnia spróbować przejąć kontrolę nad samą sytuacją. Uruchamiając aplikacje Google Play na oddzielnej maszynie wirtualnej, takiej jak Crostini z czymś o nazwie ARCVMMożesz mieć trochę większą kontrolę nad tym, jak wyglądają i działają na Chromebookach, zapewniając usprawnione i spójne wrażenia. Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, co się z tym stanie, ale będziemy Cię informować, gdy tylko dowiemy się więcej.

Wszystko po to, aby powiedzieć, że ciągłe instalowanie aplikacji na naszych telefonach i tabletach, gdy są one w stanie o wiele więcej, jest krzywdą. Ale co o tym myślisz? Czy to tylko kwestia składni, że „aplikacje na Androida” są oznaczone i zajmują się czymś więcej niż „aplikacjami z Google Play”? Czy ważne jest dla Ciebie, aby zmieniła się Twoja percepcja, czy też trzymasz się aplikacji internetowych? Czy uważasz, że mogą i powinny współistnieć w miarę rozwoju i dojrzewania systemu operacyjnego Chrome?

Mogę brzmieć, jakbym nie dziobał, ale nadal uważam, że to ważna rozmowa i chciałbym poznać Twoje przemyślenia na ten temat. Mam dość polecania aplikacji i gier właścicielom Chromebooków tylko po to, by wstydzić się, że nie mają oni pełnej lub częściowej obsługi myszy, klawiatury lub gamepada. Mam dość otwierania aplikacji, aby znaleźć, że utknęła w trybie portretowym z czarnymi blokami po lewej i prawej stronie, a potem słyszę, jak ktoś uderzył w Chrome OS i powiedział, że to tylko duży Android -Tablet działa. Jestem zmęczony niezgrabnymi elementami wyświetlania i brzydkimi problemami z renderowaniem. Jeśli jesteś programistą aplikacji, powiedz mi, czy Google robi wystarczająco dużo, by zmotywować Cię do optymalizacji pod kątem systemu operacyjnego Chrome, czy też nadal istnieje ogromna przeszkoda? Jestem naprawdę zainteresowany poznaniem twojej wersji historii!

READ  Helldivers 2 świętuje święto Malevelon Creek pelerynami

Zacznij optymalizować swoją aplikację pod kątem systemu operacyjnego Chrome

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *