Connect with us

Świat

Muzeum Historii Naturalnej wymienia 503 nowe gatunki w 2020 roku

Published

on

Popa langur, zagrożona wyginięciem małpa żyjąca w Birmie, jest jednym z nowo opisanych gatunków.

(CNN) – Małpa żyjąca na skraju wygasłego wulkanu, płaz oddychający przez skórę i ślimak pancerny należą do 503 nowych gatunków nazwanych przez Londyn Muzeum Historii Naturalnej W tym roku.

Ze względu na pandemię koronawirusa muzeum mogło być zamknięte dla publiczności przez najdłuższy czas od II wojny światowej, ale naukowcy kontynuowali pracę za kulisami, zgodnie z komunikatem prasowym opublikowanym we wtorek.

Te setki nowych gatunków zostały opisane w 2020 roku przez naukowców pracujących z okazami z ogromnej kolekcji muzeum.

Wąż natricine był jednym z dziewięciu nowych gatunków węży opisanych w 2020 roku.

Abhijit to

Aby opisać nowy gatunek, należy zebrać informacje o kształcie i strukturze organizmu, zapisać wyniki badań w artykule i przesłać je do recenzji społeczności naukowej – powiedział CNN Ken Norris, szef działu nauk przyrodniczych w Muzeum Historii Naturalnej.

„Zastanawiają się, czy ten nowy okaz jest dostatecznie różny od wszystkiego, co widziano wcześniej, aby można go było uznać za nowy gatunek” – powiedział Norris. “Więc to jest pierwszy raz, kiedy to opisujesz.”

Nowo opisane w tym roku gatunki to między innymi Popa Iangur (Trachypithecus popa), małpa żyjąca na zboczach wygasłego wulkanu w Birmie.

Actias keralana to ćma występująca w Indiach.

Actias keralana to ćma występująca w Indiach.

Nässig i in. 2020

Jest już uważany za poważnie zagrożony, ponieważ na wolności żyje od 200 do 260 osób. Jednak eksperci mają nadzieję, że według muzeum nazewnictwo pomoże zachować małpę.

„Podstawy nazywania rzeczy lub uświadomienia sobie, że są różne, dość szybko zwiększają ich znaczenie dla ochrony” – powiedział Norris. „Kiedy już się o tym dowiesz, stanie się to natychmiastowym priorytetem ochrony, gdzie nie było wcześniej”.

W tym roku opisano kilkanaście nowych gadów i płazów. w tym jaszczurka czubata z Borneo, dwa nowe gatunki żab i dziewięć nowych węży.

W zbiorach muzeum znajdował się również pojedynczy okaz nowego gatunku salamandry robaka bezuchwytowego (Oedipina ecuatoriana), płaza oddychającego przez skórę, który został zebrany ponad sto lat temu.

Chrząszcze stanowią największą liczbę na liście ze 170 nowymi gatunkami, a następnie pszczoły i osy z 70 nowymi gatunkami.

Jeden z nich – Bombus tibeticus – żyje na płaskowyżu tybetańskim w Mongolii na wysokości 5640 m n.p.m., co czyni go jednym z najwyżej zarejestrowanych gatunków trzmieli.

Występowało również 51 gatunków ślimaków, dziewięć gatunków ćmy, sześć nowych gatunków krocionogów, dziewięć płazińców i jeden motyl opisanych w 2020 roku.

Wrażenie artysty ukazuje przypominającego wombata torbacza Mukupirna nambensis.

Wrażenie artysty ukazuje przypominającego wombata torbacza Mukupirna nambensis.

Peter Schouten

Naukowcy opisali również 122 nowe gatunki skamieniałości, w tym Armilimax pauljamisoni, który wygląda jak rodzaj ślimaka pancernego, oraz gigantycznego kopalnego torbacza zwanego Mukupirna nambensis.

Gigantyczny torbacz żył w dzisiejszej Australii 25 milionów lat temu i urósłby do rozmiarów czarnego niedźwiedzia.

Naukowcy opisali 10 nowych gatunków minerałów, z których na całym świecie jest tylko około 6000 znanych.

Norris nie spodziewa się spadku liczby nowo opisanych gatunków w nadchodzących latach.

“W tej chwili uważamy, że jako punkt odniesienia, może 20% życia zostało opisane w jakiejś formie”, powiedział, pozostawiając wiele życia do opisania.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *