Connect with us

Świat

możliwość przeładunku całego kraju

Published

on

Hancock powiedział, że tego lata przestrzeganie zasad było łatwe, ale teraz jest czas, aby wszyscy do nich wrócili. – Naród stoi w obliczu przełomu i mamy wybór. Wybór jest taki, że albo wszyscy przestrzegają zasad, albo musimy podjąć dalsze działania – powiedział Sky News.

W wywiadzie dla BBC powiedział, że możliwa jest nowa blokada. – Nie wykluczam tego, chociaż nie chcę. Powiedział, że jeśli wszyscy będą przestrzegać zasad, możemy uniknąć kolejnej narodowej blokady.

Rosnące infekcje w Wielkiej Brytanii

Liczba wykrytych zakażeń koronawirusem gwałtownie rośnie od dwóch tygodni – w bilansach podawanych w piątek i sobotę przekroczyła 4000 po raz pierwszy od 8 maja. premier Boris Johnson wyjaśnił drugą falę epidemia nieuchronnie nadchodzi i mogą być potrzebne nowe ograniczenia, choć zastrzegł, że nie chce wprowadzać ogólnopolskiej blokady podobnej do tej z marca.

Późnym wieczorem w sobotę rząd Wielkiej Brytanii ogłosił, że od 28 września samoizolacja osób, u których potwierdzono obecność koronawirusa lub pozostających w bliskim kontakcie z zakażonymi, nie jest już zaleceniem i jest wymagane przez prawo. W związku z tym dla nieprzestrzegających przepisów wprowadzane są kary finansowe – od 1000 funtów do 10 tys. w przypadku późniejszych naruszeń lub wyjątkowo drastycznych przypadków naruszenia zasad.

Obejrzyj wideo
Uczelnie przygotowują się do nowego roku akademickiego. Koronawirus stworzył nowe obszary badań

Hancock został również zapytany o zeznania burmistrza Londynu Sadiqa Khana, który powiedział w piątek wieczorem, że w stolicy coraz częściej pojawiają się nowe ograniczenia. „W tym tygodniu rozmawiałem z burmistrzem Londynu i zespoły spotykają się dzisiaj, aby omówić dalsze działania, które mogą być potrzebne” – odpowiedział sekretarz zdrowia.

Obecna strategia rz ± ty Uważa, że ​​dodatkowych ograniczeń nie należy wprowadzać w całym kraju, ale raczej w miastach lub regionach, w których wykryto lokalne ogniska epidemii. Jednak te lokalne ograniczenia już dotyczą obszarów zamieszkałych przez około 13,5 miliona ludzi.

READ  S&P 500 jest nieco wyższy, ponieważ Wall Street próbuje odzyskać siły po poniedziałkowej wyprzedaży

Koronawirus: Wszystkie aktualne informacje i rekomendacje na gov.pl.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.