Chociaż do aktualizacji Androida 12 pozostało jeszcze kilka miesięcy, projekt Google Material You już trafia do popularnych aplikacji firmy Łączność, Gboard, oraz chrom przełomowe. Teraz aplikacja, która zawiera wszystkie te aplikacje, wydaje się wyświetlać elementy Material You w przyszłej aktualizacji.

Ludzie z 9do5Google przeszukałem pakiet APK Sklepu Google Play, by zobaczyć, co dalej. Prostokątne pole wyszukiwania u góry zostało zastąpione paskiem wyszukiwania w kształcie pigułki, który widzieliśmy w innych aplikacjach. Mało tego, pasek wyszukiwania go używa motyw dynamiczny aby dodać odrobinę koloru.

Ten splash zdobi również dolny pasek nawigacyjny, a wybrana ikona ma cień w kształcie pigułki. Jak zauważył 9do5Google, Dolny pasek jest teraz znacznie wyższy niż obecnie, więc przyzwyczajenie się do niego może zająć trochę czasu.

Aplikacja może również otrzymać nowe menu „Informacje o Sklepie Google Play”, które umożliwia użytkownikom udzielanie odpowiedzi na ankiety w celu poprawy komfortu korzystania ze Sklepu Play. Kolejnym miłym dodatkiem jest przycisk Wybierz wszystko w menu Zarządzaj, który ułatwia aktualizację wszystkich aplikacji jednocześnie.

Należy zauważyć, że te zmiany nie zostały jeszcze wprowadzone i mogą nawet nie wyglądać tak samo, kiedy w końcu się pojawią.