Connect with us

Nauka

Monoliths: pojawia się tajemniczy metalowy monolit, tym razem w Polsce | Wiadomości ze świata

Published

on

WARSZAWA: tajemniczy metal monolit pojawił się na brzegu rzeki w stolicy Polski Warszawa, najnowszy z serii podobnych obiektów, które niedawno pojawiły się w Europie i Stanach Zjednoczonych.
Biegacze zauważyli trójkątny filar podczas porannego biegu wzdłuż Wisła, jak podają lokalne media.
Ma około trzech metrów wysokości, nieprzezroczystą srebrną powierzchnię, jest przymocowany śrubami i jest sadzony w piasku brzegu rzeki, w pobliżu ważnego mostu.
„Tajemnicza i niezwykła instalacja pojawiła się na plaży na prawym brzegu (rzeki)” – poinformowali na swoim profilu na Facebooku przedstawiciele warszawskiej dzielnicy Wisły.
„Jeśli spędzasz aktywnie czas nad Wisłą, nie umkniesz jego uwadze” – dodali, nie podając dalszych szczegółów.
Ale to nie zrobiło wrażenia na niektórych warszawiakach.
„Spodziewałem się jakiegoś metafizycznego przeżycia, ale nie jest to aż tak imponujące” – powiedziała AFP kobieta, która odwiedziła witrynę w czwartek i odmówiła identyfikacji.
Do czwartku nikt nie odpowiadał za instalację.
Podobnie wyglądające przedmioty znaleziono w Stanach Zjednoczonych, Rumunia i Wielkiej Brytanii.
Pierwsza konstrukcja trafiła na pierwsze strony gazet po krótkim pojawieniu się na pustyni Utah pod koniec ubiegłego miesiąca, a dwie inne pojawiły się w południowej Kalifornii i Rumunii kilka dni później.
Inny pojawił się na plaży w Wyspa pechowców na południowym wybrzeżu Anglii w niedzielę, zanim turyści znaleźli inny Holandia tego samego dnia.
Pojawienie się obiektu w Utah pod koniec listopada wywołało pogłoski o wizytach obcych ze względu na jego podobieństwo do czarnego monolitu w Stanley Kubrick film science fiction “2001: Odyseja kosmiczna”.
Anonimowy kolektyw artystyczny przypisał sobie instalację w Utah, ale tak jak w Polsce nikt jeszcze nie wziął odpowiedzialności za te w Rumunii, na Isle of Wight i w Holandii.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *