Connect with us

Zabawa

Moffat County Balloon Festival Kolory Craig

Published

on

Moffat County Balloon Festival Kolory Craig
Piloci zapalają swoje balony na gorące powietrze podczas poświaty balonu na festiwalu balonów na gorące powietrze w hrabstwie Moffat w sobotę, 6 sierpnia 2022 r. W Loudy Simpson Park w Craig.
Eli Pace/Craig Press

Festiwal balonów na gorące powietrze w hrabstwie Moffat powstał w sobotę rano, 6 sierpnia, nad Loudy Simpson Park w Craig z wystrzeleniem 22 balonów.

Spokojny poranek ustąpił miejsca ładnej, słonecznej pogodzie, gdy coroczny Festiwal Balonów trwał przez cały dzień z pokazami zabytkowych samochodów, wyścigami gumowych kaczek, regatami tekturowych łodzi, sprzedawcami jedzenia i rzemiosła, bingo, muzyką na żywo i nie tylko.

„Zrobimy małe wgniecenie w okolicy i (ludzie) będą wiedzieć, gdzie jest hrabstwo Moffat”, powiedział organizator festiwalu Tony St. John, wyjaśniając, że spotkał na festiwalu różne osoby, które przybyły z tak daleka. daleko jak Denver, Grand Junction i wiele miejsc pomiędzy.Jeśli pogoda na to pozwoliła, festiwal zakończył się jednym z charakterystycznych wydarzeń – nocnym blaskiem balonów – z około 10 do 12 pilotami balonów ustawionymi w kolejce na polu za główną sceną, podczas gdy koncert poprowadził zespół hołdowy ze Stevie Nicksem i Tomem Pettym.

Balon ozdobiony flagą stanu Kolorado rozświetla park Loudy Simpson w sobotę wieczorem podczas Festiwalu Balonów na Ogrzane Powietrze Hrabstwa Moffat.
Eli Pace/Craig Press

Dla wolontariuszki festiwalowej Nylene Haun jest trudne, jeśli nie niemożliwe, aby wymienić swoją ulubioną ofertę na festiwalu balonowym.„Po prostu kocham wszystko” – powiedziała. „Jest tak wiele różnych rzeczy, takich jak (regaty kartonowych łodzi) i śniadanie, praca z pilotami balonów – po prostu koleżeństwo wynikające z bycia tutaj i coś, z czym Craig jest zaznajomiony”.

W wieku 76 lat Haun mieszka w Golden i co roku przychodzi na festiwal. Jest również dobrymi przyjaciółmi z miejscowymi Randy i Cindy Looper. W rezultacie Haun jest wolontariuszką na festiwalu od siedmiu lub ośmiu lat iz wielu, wielu powodów uwielbia coroczne imprezy.

READ  Aktor mówi, że zapłacono mu za pojawienie się w polskiej telewizji państwowej w roli „przechodnia”, krytykującego antyrządowe protesty

W sobotę Haun pracował nad regatami tekturowych łodzi, które w tym roku przyciągnęły 14 zespołów – najwięcej w historii imprezy, która trwa już trzeci rok – i zatopiła dziewięć z nich.

W regatach zespoły brały udział w siedmiu zawodach „head-to-head”, podczas których musiały omijać dwie boje przed powrotem na brzeg. Ponieważ każda łódź mogła uzyskać tylko jeden przejazd, zwycięzcą został ogłoszony najszybszy czas.

Tłum był jednak prawdopodobnie wielkim zwycięzcą, ponieważ większość zawodników przepłynęła tor po tym, jak ich kartonowe kreacje zmoczyły i wywróciły się, ciągnąc za sobą części swoich łodzi, gdy kopali i wiosłowali do końca.

„Zabawne jest to, że tak, chcesz, aby przeszli, ale kiedy spektakularnie spadają i spadają, jest o wiele fajniej” – powiedział Randy Looper, dodając, że wraz z rekordową liczbą konkursów widział również Największy tłum zawsze mam na regatach.

W sobotnich regatach Cardboard Boat Regatta wzięło udział czternaście zespołów, a dziewięć łodzi zatonęło.
Eli Pace/Craig Press

Same łodzie nie zawiodły. Były statki wikingów, egipski faraon, papuga na plecach, smok ziejący dymem, a nawet dwie łodzie zapożyczone z motywów z animowanego filmu Pixara z 2009 roku Up. Jedna z łodzi „Up” miała nawet na pokładzie psa.

„To pierwszy pies, jakiego kiedykolwiek widzieliśmy” – powiedział Looper.

Czworonożny przyjaciel próbuje pomóc, gdy jedna z dwóch drużyn, które zapożyczyły swój motyw z filmu „Up”, rywalizuje w sobotnich regatach Cardboard Boat Regatta w Loudy Simpson Park.
Eli Pace/Craig Press

Najlepiej zaprojektowana łódź pochodziła od Polskich Piratów, w skład której wchodzili Mrzena Brzezińska, jej mąż i ich nastoletnia córka, którzy pochodzą z Polski.

Trio spędziło około trzech dni na budowie swojej łodzi. Brzezińska powiedziała, że ​​nie pojechali na regaty z dużą wiedzą, ale nadrobili to dużą ilością kartonu, kleju i bebechów. Przed wyścigiem nie była zbyt optymistycznie nastawiona do swoich szans.

READ  „Elif”, odcinek 857. Trikowa rana. Hümeyr daje się oszukać [streszczenie online, emisja - 16.11.20]

„Zatoniemy” – powiedziała Brzezińska o swojej przepowiedni.

Te niskie oczekiwania mogły się opłacić, ponieważ oprócz wygrania najlepszego projektu, Polscy Piraci byli jedną z pięciu łodzi, które przetrwały do ​​końca w pozycji pionowej.

Polscy Piraci, a właściwie z Polski, zakończą regaty tekturowych łodzi w sobotę 6 sierpnia 2022 r. podczas Festiwalu Balonów na Ogrzane Powietrze Hrabstwa Moffat.
Eli Pace/Craig Press

Zdobywcą pierwszego miejsca była łódź „Up Adventure”, która zakończyła bieg w 2 minuty i 30 sekund i wygrała 750 $ za swój wysiłek.

Od Craiga i Haydena, Adrienne Wix i Tegan Ebbert zbudowali łódź „Up Adventure”, która powstała po tym, jak Ebbert przeczytał o konkurencji w gazecie i poczuł się „konkurencyjny” tego dnia.

Z tyłu łodzi duet napisał „Adventure Is Out There”. Ale czy myśleli, że motyw z filmu pomoże im utrzymać się na nogach w tej przygodzie?

„O nie”, powiedział Wix, który był przebrany na wyścig jako uroczy 78-letni Carl Fredricksen z filmu.

„Naprawdę chcieliśmy kontynuować motyw łodzi mieszkalnej” – dodała.
„Jesteśmy całkiem pewni naszej łodzi. Myślimy, że przez jakiś czas będzie unosić się na wodzie, ale nigdy wcześniej tego nie robiliśmy. Jesteśmy nowicjuszami. Nigdy wcześniej tego nie widzieliśmy”.

Na szczęście wygrali.

Tegan Ebbert z przodu i Adrienne Wix wiosłują łodzią „Up Adventure” po zwycięstwo w regatach Cardboard Boat Regatta w sobotę, 6 sierpnia 2022 r. Podczas festiwalu balonów na gorące powietrze w hrabstwie Moffat.
Eli Pace/Craig Press

Dla Haun głupkowata natura regat nie kryje w sobie kilku życiowych lekcji wytrzymałości i koleżeństwa, które towarzyszą uczestnictwu w regatach. Opowiedziała o grupach, które zgubiły wiosła, których łodzie się na nich rozpadły i mimo to udało im się ukończyć wyścig.

„To tylko próba – po prostu próba” – powiedział Haun. „Masz pomysł i widzisz, czy działa… To świetna zabawa. Regaty uczą dzieci wspólnego działania, próbowania i wzajemnego dopingowania.”

READ  Teściowie Daniela Martyniuka komentują rozwód córki Eweliny

We wtorek St. John zauważył, że wysokie koszty paliwa w tym roku prawdopodobnie odepchnęły niektórych pilotów, ale powiedział, że ich celem jest włączenie do corocznego festiwalu do 50 lub więcej balonów.

Pilot przygotowuje jeden z balonów na blask sobotniej nocy.
Eli Pace/Craig Press
Balony rozświetlają noc w Loudy Simpson Park w Craig w sobotę podczas festiwalu balonów na gorące powietrze w hrabstwie Moffat.
Eli Pace/Craig Press

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *