Connect with us

Zabawa

Mocny irlandzki dokument o HIV debiutujący w serwisie Netflix

Published

on

Mocny irlandzki dokument o HIV debiutujący w serwisie Netflix

Wielokrotnie nagradzany irlandzki dokument How To Tell A Secret pojawi się w serwisie Netflix 1 grudnia.

Ten poruszający dokument będzie dostępny w serwisie streamingowym podczas Światowego Dnia AIDS.

Ponieważ film koncentruje się na osobach zakażonych wirusem HIV mieszkających w Irlandii, jest to odpowiednia data premiery.

Reżyserzy Anna Rodgers i Shaun Dunne Znajdź kreatywne sposoby opowiadania historii osób żyjących z HIV w Irlandii, podkreślając jednocześnie transformacyjną moc dzielenia się swoją historią.

Film był pokazywany na ponad 35 festiwalach filmowych na całym świecie, m.in. w San Francisco, Tokio, Sydney i Mediolanie.

Zdobył nagrodę dla najlepszego filmu dokumentalnego na Festiwalu Filmów Irlandzkich w Londynie w 2023 r. oraz dla najlepszego filmu dokumentalnego na Festiwalu Filmowym LGBT+ w Polsce. Otrzymał także dwie nominacje IFTAS (najlepszy film dokumentalny i najlepsze zdjęcia).

W reakcji na wiadomość, że Netflix zamówił jego dokument, Anna Rodgers, jedna z reżyserek, powiedziała: „To świetna okazja, aby zaprezentować nasz film szerszej publiczności i rozwiać wszelkie pozostałe błędne informacje na temat życia z wirusem HIV”.

„Z naszych pokazów na całym świecie wiemy, że historie przedstawione w tym filmie naprawdę poruszają ludzi i mamy nadzieję, że w dalszym ciągu eliminuje to wstyd i piętno w każdym gospodarstwie domowym, które może teraz go obejrzeć, dzięki udostępnieniu większej liczby filmów przez Netflix”. ”

READ  Wielokrotnie nagradzany film dokumentalny WP Engine | SHIFT jest teraz dostępny na Apple TV i innych platformach VOD
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *