Connect with us

technologia

Mobilizacja transgraniczna w celu sprostania globalnym wyzwaniom | Aktualności MIT

Published

on

Aby najbardziej kreatywne umysły mogły współpracować, aby rozwiązywać najtrudniejsze wyzwania świata, konieczne jest, aby globalna współpraca nie była utrudniana przez odległość. Program Global Seed Funds (GSF) MIT International Science and Technology Initiatives (MISTI) umożliwia uczestniczącym zespołom wydziałowym współpracę ponad granicami z międzynarodowymi partnerami w celu opracowywania i uruchamiania wspólnych projektów badawczych.

MISTI GSF składa się z ogólnego funduszu otwartego dla dowolnego kraju oraz szeregu funduszy specyficznych dla danego kraju, regionu lub uniwersytetu. Powstałe partnerstwa zapewniają dostęp do zasobów środowiskowych, najnowocześniejszego sprzętu laboratoryjnego i perspektyw niedostępnych w kampusie Cambridge w stanie Massachusetts. GSF umożliwia partnerstwo badawcze na całym świecie od 2008 roku.

„[Our] Współpraca była niezwykle owocna” – mówi Mark Jarzombek, laureat Israel Fund 2018 i profesor historii i teorii architektury na MIT. „Wgląd i wiedza przekazana studentom architektury zarówno od lokalnych ekspertów, jak i w szczególności z dziedziny archeologii, pozwoliła im podejść do projektu z wyjątkowej perspektywy i perspektywy dyscyplinarnej”.

Ellen Roche, profesor WM Keck Career Development in Biomedical Engineering w MIT, miała podobne doświadczenie we współpracy z Hiszpanią w 2018 roku: „Wysyłanie prototypów z jednego kraju do drugiego i przekazywanie informacji o przeniesieniu produkcji było czasami trudne. Jednak współpraca z Jose i jego zespołem była nieoceniona ze względu na ich wiedzę na temat prędkości obrazu cząstek”.

27 funduszy, które składają się na cykl MISTI GSF 2021-22, przyznało ponad 1,6 miliona dolarów 75 projektom z 20 wydziałów we wszystkich szkołach w instytucie. Tegoroczna nagroda to suma 22,6 miliona dolarów na sfinansowanie 1113 projektów w ciągu 14 lat trwania programu. W tym roku nowe finansowanie pomogło wydziałowi MIT kontynuować współpracę w Europie Wschodniej; Finansowanie w Czechach, Polsce i na Słowacji spotkało się z dużą liczbą entuzjastycznych wnioskodawców. Ponad 70 procent wszystkich członków wydziału MIT złożyło propozycję GSF, z których wiele otrzymało wiele nagród.

READ  Według Apple, iMessage dla Androida „wyrządzi więcej szkody niż pomocy”

„Zastosowaliśmy [another] Global Seed Fund, który umożliwi podobny projekt w Berlinie” – mówi Jarzombek. „Mamy nadzieję, że poszerzymy zakres i cele opracowanej przez nas metody oraz będziemy dalej badać i badać jej pedagogiczne i naukowe implikacje dla dziedziny historii architektury i pedagogiki w różnych miejscach na całym świecie”.

Kapitał zalążkowy wydziału zapewnia również studentom znaczące możliwości edukacyjne. Większość zespołów GSF to studenci, którzy wnoszą wkład zarówno w misję edukacyjną instytutu, jak i zaangażowanie w promowanie uczenia się międzykulturowego.

„To była moja intuicja, kiedy… [applied for a] Projekt GSF, w który musimy zaangażować studentów”, mówi Antoine Allanore, profesor nadzwyczajny metalurgii MIT, o swojej współpracy w Wielkiej Brytanii w 2017 roku. „To sposób na uczynienie tego znaczącym doświadczeniem dla wszystkich”.

Oprócz budowania swojej wiedzy, studenci często mają możliwość wniesienia wkładu na wysokim poziomie w przełomowe badania członków wydziału. „Dwa z [our] Studenci byli niezwykle zaangażowani i pomocni w badaniach terenowych i badaniu terenu” – mówi Jarzombek. „Bez nich nie moglibyśmy osiągnąć tego, co mamy”.

GSF pomaga zgromadzić najlepszych naukowców z całego świata w celu rozwiązania najbardziej palących problemów krytycznych i wspiera trwałe powiązania między MIT a innymi wiodącymi instytucjami badawczymi. Większość projektów GSF często kończy się opublikowaniem badań, a wiele z nich wykorzystało ich wczesne wyniki, aby zapewnić dodatkowe finansowanie badań.

„W tym roku składamy artykuł na temat pracy nad chorobą pojedynczej komory, a ostatnio rozpoczęliśmy współpracę z inną grupą w Barcelonie” – mówi Roche. Pracownicy pozyskali również dodatkowe fundusze z La Caixa Bank i złożyli dodatkowy wniosek do National Science Foundation.

„[Our] Bardzo udany grant na nasiona zaowocował publikacją na wiodącej konferencji bioinformatycznej i doskonałym BSF [United States-Israel Binational Science Foundation] wniosek o grant” – powiedziała Bonnie Berger, Simons Professor of Mathematics na MIT i laureat Israel Fund 2020. „Dziękujemy MISTI za dofinansowanie z Seed Grant, które umożliwiło nam osiągnięcie tych celów”.

READ  Raper Desiigner aresztowany za obnażanie się w samolocie i szukanie pomocy duchowej

Następny Zaproszenie do składania wniosków będzie w połowie września. „Teraz, gdy globalne podróże prawie całkowicie się otworzyły, spodziewamy się jeszcze większej liczby zgłoszeń w przyszłym roku”, mówi zastępca dyrektora MISTI, Alicia Raun. „Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jakie innowacyjne pomysły przyniesie nam nasz wydział”.

MISTI to centrum globalnych doświadczeń MIT, oferujące wciągające międzynarodowe programy, które wprowadzają w życie unikalny model uczenia się MIT w krajach na całym świecie. MISTI umożliwia studentom i wykładowcom nawiązywanie kontaktów kulturowych, wywieranie wpływu na świat i zdobywanie cennych perspektyw, które wpływają na ich edukację, karierę i światopogląd.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *