Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Mniej klientów i więcej dezynfekcji. To tło spotkania rządu z branżą meblarską

Published

on

Nie ma ani przełomu, ani obietnicy szybkiego otwarcia. Zamiast tego jest oświadczenie o dalszych negocjacjach i zebraniu pomysłów, które „ochronią branżę meblarską”, aby nie zamykała się całkowicie na długie tygodnie.

Rozmowy między Ministerstwem Rozwoju, Pracy a branżą meblarską odbyły się w poniedziałek od 9.30 rano. W konferencji udział wzięli wicepremier Jarosław Gowin, a także przedstawiciele takich marek jak Agata Meble, Black-Red-White, Ikea, Jysk oraz menadżerowie Krajowej Izby Gospodarczej producentów mebli.

Od ostatniej soboty firmy sprzedające meble w dużych salonach po prostu musiały się zamknąć. O sprawie dowiedziałeś się w piątek – z innego przepisu.

bDjlpjjH

Gowin: „Jest szansa, że ​​niedługo otworzą się sklepy meblowe”.

Jak podaje & nbspinformacja money.pl, spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia tła decyzji o zamknięciu salonów meblowych. Jarosław Gowin powtórzył to, co powiedział już w mediach: jego resort sugerował nie podejmowanie tej decyzji, ale rząd – i generalnie – zdecydował inaczej.

Stwierdzono również, że cały rząd jest świadomy znaczenia przemysłu meblarskiego dla polskiej gospodarki. Jarosław Gowin powinien też obiecać, że jego resort będzie w tej sprawie po stronie przedsiębiorców i będzie miał inną wizję niż premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski. I przekona cię do zmiany wyglądu.

Sama branża zmniejszy liczbę klientów

Podczas spotkania pojawiły się również sugestie, co firmy z branży meblarskiej mogą zrobić, aby usprawnić system higieny, zadbać o bezpieczeństwo klientów i pracowników oraz zastanowić się nad jego wczesnym otwarciem. Jak podaje money.pl, Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii zebrały wszystkie takie sugestie podczas spotkania.

bDjlpjjN

W & nbspsum znalazły się cztery przedsiębiorstwa z firm.

Jednocześnie zapewniono, że sprawdzanie liczby osób w sklepach meblowych nie jest fikcją. Zwykle w takich miejscach liczba wejść jest dość ograniczona (często do jednego), co pozwala na ciągłą kontrolę.

Nie zabrakło też obietnicy na dalsze inwestycje m.in. B. w stacjach dezynfekcji (tak, aby ich liczba w & nbspshopie była większa). Ostatnią sugestią jest lepsze zakwaterowanie kasjerów – a oni chcą być jeszcze bardziej oddzieleni od klientów.

bDjlpjjO

Przemysł usłyszał, że postulaty wicepremiera wyłonią kolejne rządowe zespoły zarządzania kryzysowego.

– Potwierdzam, że przedstawiliśmy wicepremierowi Jarosławowi Gowinowi szereg wypowiedzi, bo jesteśmy przekonani, że polska branża meblarska może działać w bardziej restrykcyjnym reżimie sanitarnym. Przejście przez tydzień bez handlu będzie trudne, ale jest możliwe. Jednak im dłużej to potrwa, tym większe będzie zagrożenie dla tysięcy pracowników – powiedział Geld.pl Jan Szynaka, prezes Szynaka Meble, a także prezes Krajowej Izby Gospodarczej Mebli.

– Chcemy, aby branża meblarska funkcjonowała na takich samych zasadach jak budownictwo. Zdajemy sobie sprawę z epidemii i dlatego możemy pracować nad zwiększeniem bezpieczeństwa w & nbspstores. Nawet mała sprzedaż jest lepsza niż brak sprzedaży – powiedzmy.

Z naszych informacji wynika, że ​​podczas spotkania nie złożono wiążącej deklaracji co do możliwego terminu otwarcia sklepów. Jednak branża ma nadzieję, że może to nastąpić w ciągu 7-14 dni. A firmy słyszały, że Jarosław Gowin złoży taką propozycję.

bDjlpjjP

To tylko słowo wicepremiera Jarosława Gowina, że ​​zasiądzie do dalszych negocjacji z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów i Ministerstwem Zdrowia. Potwierdza to w mediach społecznościowych wiceminister Olga Semeniuk.

Należy jednak pamiętać, że branża fitness, która do dziś jest zamknięta, miała podobne nadzieje po spotkaniu z wicepremierem Jarosławem Gowinem. W przypadku branży meblarskiej wicepremier będzie miał niezwykle trudne zadanie.

bDjlpjjQ

Negocjacje bez szans?

Według & nbspinformacja money.pl, ani & nbsp Ministerstwo Zdrowia, ani & nbspKPRM nie mają żadnego wsparcia w ponownym otwarciu sklepów meblowych w najbliższych dniach. Decyzja o zamknięciu takich miejsc została podjęta świadomie, nie była to „wpadka” w pisaniu kolejnego przepisu.

Dodatkowo z informacji money.pl wynika, że ​​Ministerstwo Zdrowia nie zamierza obecnie otwierać salonów meblowych, nawet w zaostrzonym systemie higieny.

Branża będzie musiała poczekać, aż liczba wykrytych infekcji spadnie. – & nbspW & nbsptej Moment to temat zamknięty. Decyzje podjął premier Mateusz Morawiecki i cały rząd – usłyszymy od & nbspresort. – Nie wrócimy do tematu, jeśli nie ma optymistycznych sygnałów epidemii. – dodał przedstawiciel Ministerstwa. Jak zawsze jednak ostatnie słowo w tej sprawie ma premier Mateusz Morawiecki.

Ostatniego dnia w Polsce pojawiło się 21 000 osób. Infekcja. To mniej niż ostatnio, ale … przy znacznie mniejszej liczbie wykonanych testów. W poniedziałek wyprodukowano nieco ponad 43 tysiące. Testowanie. A & nbsp, kilka dni temu było to prawie 70 000. Jeśli wrócimy do tego poziomu testów w tym tygodniu, a liczba infekcji nie wzrośnie, kwestie złagodzenia ograniczeń powrócą do agencji rządowych.

Jak długo jesteśmy z dala od krajowej kwarantanny? Niestety niewiele

bDjlpjki
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *