Młody zawodnik Arsenalu strzela 2 gole, gdy Anglia pokonała Polskę w meczu otwierającym mistrzostwa Europy do lat 17

• Anglia, prowadzona przez Mo Marleya, rozpoczęła turniej od zwycięstwa 2:1 nad Polską, mimo że po 35 minutach została zredukowana do 10 graczy. Michelle Agyemang z Arsenalu była gwiazdą meczu, strzelając oba gole Anglii.
  • Po tym, jak Mari Ward została wyrzucona z boiska, Anglia zmieniła ustawienie z 4-3-3 na 4-3-2. Araya Dennis z Arsenalu przeszedł z prawego skrzydła na lewego obrońcę, aby osłaniać pozycję Warda, demonstrując swoją elastyczność taktyczną i odporność pod presją.
  • Chociaż Anglia była zawodnikiem z tyłu, skutecznie utrzymała prowadzenie do 92. minuty.
NIEOKREŚLONE, ESTONIA – 14 MAJA: Michelle Agyemang z Anglii rywalizuje z Inez Sikora z Polski Anglia rywalizuje z Inez Sikora z Polski podczas meczu grupy B mistrzostw Europy UEFA do lat 17 kobiet 2022/23 pomiędzy Anglią a Polską w maju na stadionie Voru Spordikeskuse 14 2023 w Voru, Estonia. (Zdjęcie autorstwa Joosepa Martinsona/Getty Images)

Drużyna Mo Marleya otworzyła turniej od zwycięstwa 2:1, mimo że w 35. minucie brakowało jej 10 graczy.

Dwie bramki dla Anglii zdobyła Michelle Agyemang z Arsenalu.

Najpierw potężnym strzałem z pola karnego w czwartej minucie. Następnie w 22. minucie Agyemang wykorzystała nieporozumienie między polską bramkarzem a jednym ze swoich środkowych obrońców i z bliskiej odległości wpakowała piłkę do siatki.

W tym momencie Anglia miała kontrolę, ale Mari Ward została wyrzucona z boiska w 35. minucie za odrzucenie szansy na zdobycie bramki po sfaulowaniu napastnika, który przechodził przez bramkę.

Sophia Słaba w bramce obroniła rzut karny Magdaleny Polrolniczak i wyrównała na 2:0.

Następnie Anglia przeszła z formacji 4-3-3 na formację 4-3-2, a Araya Dennis z Arsenalu przeszedł z prawego skrzydła na lewe, aby zająć pozycję Warda.

Zachowali czyste konto do 92. minuty, kiedy Polska zdobyła gola przez rezerwową Wiktorię Kuprowską, ale było już za późno, by Polska wróciła i zapewniła sobie remis.

Anglia stworzyła sobie okazje, gdy była 11 na 11, a potem bardzo dobrze broniła życia przed trudnym przeciwnikiem.

Było to zdecydowanie zasłużone zwycięstwo.

W meczu brali udział wszyscy piłkarze Arsenalu.

Katie Reid zaczynała jako środkowy obrońca i rozegrała dobrą grę, usuwając piłki i budując grę.

READ  Polska mogłaby podjąć próbę ekstradycji starszego, przypadkowo uhonorowanego nazistowskiego Kanady

Laila Harbert wystartowała w środku pola przed linią obrony.

Jak wcześniej wspomniano, Araya Dennis rozpoczęła atak wraz z Michelle Agyemang.

Isabella Fisher weszła jako ofensywny zmiennik w doliczonym czasie gry i została ukarana kartką w późnej fazie gry.

Oto wszystkie wyniki z 1. kolejki:

Grupa A: Niemcy 0:2 Hiszpania (Stadion Kadriorg, Tallinn) Estonia 0:4 Szwajcaria (Stadion Lilleküla, Tallinn)

Grupa B Anglia 2:1 Polska (Võru Stadion, Võru) Szwecja 0:3 Francja (Tartu Tamme Stadion, Tartu)

Anglia jest druga w grupie B, za Francją. Następnie spotkają się ze Szwecją w środę 17 maja o 17:00 BST.