Connect with us

Sport

Mistrzostwa Świata w Kuusamo. Dawid Kubacki hit!

Published

on

Mistrzostwa Świata w Kuusamo.  Dawid Kubacki hit!
Fantastyczny występ Dawida Kubackiego. Polak nie dał szans rywalom i wygrał piątkowe kwalifikacje w Kuusamo. Do konkursu awansowało 6 biało-czerwonych. Upadł skoczek z Czech.

Szymon Świątński

Dawid Kubacki

Materiały prasowe / COS / Paweł Skraba / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

W piątek jury udawało, że po raz pierwszy w życiu pracuje nad skokami narciarskimi. Pomimo silnego wiatru za plecami, zaczęła kwalifikować się z bardzo niskim wzrostem. Uczestnicy wylądowali na wybrzuszeniu, tak że belka została podniesiona. Trochę to pomogło, ale poziomy eliminacji były co najmniej średnie.

Na długie skoki musieliśmy czekać na pierwszą dziesiątkę mistrzostw świata. To także zasługa wiatru, który trochę złagodniał, gdy nadeszło najlepsze. Dawid Kubacki świetnie to wykorzystał. Odbił się mocno, przeleciał wysoko nad bullą i osiągnął 135,5 metra w wyśmienitym stylu. Po próbie objął prowadzenie. Przekazał go dopiero pod koniec kwalifikacji. Otrzymał premię w wysokości ponad 12 000 zł.

Piotr Żyła też nie zawiódł. Od skoku do skoku zmieniał się. W eliminacjach po nieco niespokojnym locie osiągnął 129 metrów. To wystarczyło na 5 miejsce. Kamil Stoch zamknął pierwszą dziesiątkę. Dzień rozpoczął od fenomenalnej próby na 142,5 metra w treningu. Potem nie było już tak wspaniale. Jednak dobrze poradził sobie w kwalifikacjach na warunki, które miał. 120,5 metra oznaczało jakiś transport.

ZOBACZ WIDEO: Skocz. Maciej Kot znów będzie w dobrej formie? „Element, który powodował krótkie skoki, został znacznie ulepszony”

Nasi pozostali reprezentanci również nie mieli problemów z kwalifikacją. Klemens Murańka, Andrzej Stękała i Paweł Wąsek nie skakali zbyt dobrze. Jednak próby powyżej 110 metrów z niewielką liczbą eliminacji w piątek były wystarczające. Więcej spodziewamy się w sobotę, jeśli chodzi o walkę o punkty. Jest potencjał, Murańka i Stękała udowodnili to na treningu.

READ  Polsat i UFC podpisują wieloletnie porozumienie w sprawie transmisji, zwiększające popularność MMA w Polsce

Co nadal wiemy po piątkowych kwalifikacjach? Markus Eisenbichler nie stracił formy w samolocie. Na pierwszej sesji treningowej Niemiec wylądował na bykach, ale później było już tylko lepiej. Zakończył dzień skokiem na 126 metrów i zajął 6. miejsce. Halvor Egner Granerud jest niezwykle silny. Wygrał dwa treningi iw eliminacjach po próbie na 132 m poddał się tylko zwycięzca Kubacki i drugi skrzypek. Trzeba uważać na japońskiego samuraja Yukiya Sato, który w piątek nie złamał skoku.

W kwalifikacjach kibice przeżyli chwilę grozy po próbie Filipa Sakali. Czech groźnie upadł po skoku na 95,5 metra. Uderzył mocno w podest w swoim ciele. Pojawiły się nawet nosze, ale nasz południowy sąsiad zostawił wzgórze w spokoju. Nie weźmie udziału w konkursie.

Sobotnie zawody rozpoczynają się o 16:30. Transmisja w TVP 1, Eurosport 1 i WP Pilot. Relacja na żywo z WP SportoweFakty.

Wyniki kwalifikacyjne w Kuusamo:

przestrzeń gracz region dystans Uwaga
1. Dawid Kubacki Polska 135,5 134.1
2. Karl Geiger Niemcy 132 130,3
3. Halvor Egner Granerud Norwegia 132 128,7
4 Yukiya Sato Japonia 130 123,6
5. Piotr Żyła Polska 129 122,6
6th Markus Eisenbichler Niemcy 126 118.3
6th Pius Paschke Niemcy 129 118.3
8th. Antti Aalto Finlandia 120,5 111,8
9. Ziga Jelar Słowenia 120 108,8
10. Kamil Stoch Polska 120,5 108,3
26 Klemens Murańka Polska 112,5 93.2
28. Paweł Wasek Polska 113,5 91,8
32. Andrzej Stękała Polska 112,5 86,7
Dawid Kubacki wygrywa sobotni konkurs Pucharu Świata w Kuusamo?

Zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *