Connect with us

Zabawa

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych proponuje ustawę emerytalną dla psów i koni zatrudnionych przez państwo

Published

on

W następstwie apeli zainteresowanych członków polskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych zaproponowano niedawno nowe przepisy nadające psom i koniom oficjalny status oraz opłacające emeryturę, aby pokryć kosztowne koszty opieki nad ich nowymi właścicielami. Według AP, psy i konie na służbie lokalizują ocalałych w zawalonych budynkach, tropią uchodźców, udaremniają przemytników narkotyków i materiałów wybuchowych oraz pomagają kontrolować hałaśliwe tłumy. Po przejściu na emeryturę kończy się państwowa opieka nad tymi zwierzętami i są one oddawane bez ochrony dla ich przyszłego dobrostanu.

Teraz polski minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński określił najnowszą ustawę jako „moralny obowiązek”, który należy jednogłośnie poprzeć, gdy zostanie przedstawiony parlamentowi do zatwierdzenia w dalszej części tego roku. Kamiński odkrył, że dzięki zwierzętom na służbie uratowano więcej niż jedno życie i złapano więcej niż jednego niebezpiecznego przestępcę. Dodał, że nowe prawo będzie miało wpływ na około 1200 psów i ponad 60 koni na służbie.

„Powinieneś mieć prawo do opieki zdrowotnej”

W osobnym oświadczeniu Paweł Kuchnio, opiekun psa warszawskiego policyjnego psa tropiącego Orbita, powiedział, że psy na emeryturze prawie zawsze wymagają kosztownej opieki medycznej w leczeniu dolegliwości, takich jak zaciśnięte tylne stawy. Kuchino dodał, że pieniądze emerytalne na pewno będą bardzo pomocne i ułatwią sprawę. Co więcej, ustawa potwierdzałaby nawet niepisaną zasadę, że opiekunowie ogrodów zoologicznych mają pierwszeństwo w ich zatrzymaniu, zanim zostaną zaproponowani do adopcji.

Co ważniejsze, ustawa rozszerza również odpowiedzialność rządu za zwierzęta do ich okresu emerytalnego i zapewnia wsparcie finansowe właścicieli. Sławomir Walkowiak, lat 50, były policjant, który opiekuje się emerytowanymi psami i końmi służbowymi, powiedział, że regularne płatności złagodzą obawy o rachunki sięgające tysięcy dolarów miesięcznie. Według doniesień stabilna skrzynka pod Warszawą może kosztować około 650 dolarów miesięcznie. Średnia miesięczna pensja przed opodatkowaniem w Polsce również wynosi około 1400 USD.

Sgt. Katarzyna Kuczyńska powiedziała: „Te zwierzęta pracowały dla państwa, dobrze wykonały swoją pracę i powinny mieć prawo do opieki zdrowotnej i godnej emerytury – na zielonych pastwiskach z końmi”.

(Obraz i wejścia: AP)

READ  Jordan Peele wymienia 9 swoich ulubionych horrorów

Dostać najnowszy Wiadomości o rozrywce z Indii i całego świata. Obserwuj swoje ulubione gwiazdy telewizyjne i aktualizacje telewizyjne już teraz. Republic World to Twoje popularne miejsce docelowe Wiadomości z Bollywood. Wejdź na stronę już dziś, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i nagłówkami ze świata rozrywki.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *