Connect with us

Nauka

Archeolodzy odkrywają szkielety zakonnic z II wojny światowej zamordowanych przez rosyjskich żołnierzy

Published

on

Niedawno polscy archeolodzy zidentyfikowali odkryte wcześniej szkielety trzech katolickich zakonnic zabitych przez rosyjskich żołnierzy pod koniec II wojny światowej.

Armia rosyjska najechała Polskę w 1944 r. Po zajęciu Niemiec, mając nadzieję na przejęcie kontroli przez aresztowanie, zesłanie i mordowanie polskich żołnierzy, ludności cywilnej i członków ich wspólnoty religijnej.

Z zapisów historycznych z 1945 r. – roku VE Day – wynika, że ​​żołnierze zamordowali siedem zakonnic z zakonu Santa Catarina de Alexandria. Naukowcy po raz pierwszy zbadali witrynę internetową w Gdańsku zeszłego lata oraz w Polskim Instytucie Pamięci Narodowej (IPN) zgłoszone która odnalazła szczątki siostry Charytyny.

PRZEWODNIK JAK UZYSKAĆ ​​NAJSTARSZĄ WIEDZĘ O MUMMIFIKACJI UJAWNIA SZCZEGÓŁY PAKOWANIA GRUESOME

W październiku 2020 r. Dalsze wykopaliska na miejscowym cmentarzu parafialnym w Ornecie ujawniły szczątki, o których uważa się, że są to siostra Generosa, siostra Krzysztofora i siostra Liberia, zgodnie z deklaracją IPN.

Trzy zakonnice służyły w Szpitalu Maryjnym w Olsztynie, gdzie przed śmiercią zimą 1945 roku pracowały jako pielęgniarki.

Na podstawie dokumentacji ekipy pogrzebowej wyznaczono dwa obszary do prac archeologicznych, w tym dawne pomieszczenia Sióstr Santa Catarina.

Jednak archeolodzy musieliby kopać głębiej i znaleźć zakonnice wymagały „czasowej ekshumacji” drugich pochówków.

LOUVRE Oskarżony o USZKODZENIE MASYWNEGO MALARSTWA AMERYKAŃSKIEGO ARTYSTY

W grudniu, Ogłosił IPN że zlokalizowali szczątki tych, które uważają za ostatnie trzy zakonnice: siostrę Rolandę, siostrę Gunhildę i siostrę Bona.

Podczas ekshumacji załoga znalazła religijne artefakty, w tym „medale religijne, krucyfiksy, elementy stroju religijnego i różańce religijne”.

Patolodzy z Instytutu Medycyny Sądowej w Gdańsku zbadają teraz szkielety, aby potwierdzić ich tożsamość i lepiej zrozumieć ich życie i niszczycielski charakter ich śmierci.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

Niektóre fakty są już znane IPN, który donosił, że Siostra Generosa była zamknięta na strychu szpitala i „maltretowana”.

READ  Ups, ludzie stworzyli kosmiczną barierę wokół Ziemi

Siostra Krzysztofor zmarł w wieku 42 lat po tym, jak żołnierze wyłupili mu oczy, odcięli mu język i 16 razy dźgnęli go bagnetami. Siostra Liberia została rozstrzelana po wyjściu ze schronu przeciwlotniczego.

IPN zwraca uwagę, że duchowni katoliccy w Polsce zabiegają o beatyfikację dla zamordowanych sióstr Santa Catarina.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *