Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Mikołaj Pawlak o tym, co powiedział o. Rydzyk. Zwykł klaskać w tłumie

Published

on

– Fakt, że kapłan zgrzeszył, zgrzeszył. Kto nie jest kuszony? Niech to pokaże – zabrał głos Tadeusz Rydzyk, odnosząc się do zarzutów stawianych Edwardowi Janiakowipodejrzany o ukrywanie pedofilii w polskim Kościele.

Słowa, które upadły w Toruniu w 29-lecie Radia Maryjawywołał burzę medialną i reakcje społeczne. Tadeusz Rydzyk był krytykowany przez dziennikarzy i polityków za porównywanie pedofilii do zwykłej pokusy.

Jego słowa wypowiedział w poniedziałek Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

„Pokusa nie wyjaśnia przestępstwa. Nic nie usprawiedliwia wykorzystywania dzieci. Każdy, kto popełnia przestępstwo, musi zostać ukarany. Pedofilia jest ohydną zbrodnią niezależnie od tego, kto jest sprawcą” – napisał.

Mikołaj Pawlak był obecny na urodzinach Radia Maryja. Po długim kazaniu o. Rydzyka, wraz z innymi obecnymi tam politykami, oklaskiwał.

Nie pozostało to niezauważone przez internautów, którzy w odpowiedzi na wpis na Twitterze umieścili z tłumu ekrany, by Pawlak klaskał.

– Co myślał w tym momencie prokurator pod Ziobrą? Kim był ksiądz pedofil, który właśnie został awansowany do dziesiątego oddziału, myśląc w tym momencie? A co w tym momencie myślała ofiara? – zapytał wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty w wypowiedzi dla TVN24.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *