Connect with us

Świat

Migranci pozostawieni na wodach brytyjskich przez Francuzów

Published

on

Statek patrolowy francuskiej żandarmerii przejął ponton z 16 nielegalnymi imigrantami z Afganistanu na francuskich wodach terytorialnych na kanale La Manche. Potem eskortowała go na brytyjskie wody terytorialne i tam go zostawiła – poinformował Daily Telegraph, którego dziennikarz był świadkiem zdarzenia.

To wydarzenie miało miejsce w środę rano. Świadkiem był dziennikarz Daily Telegraph na brytyjskiej łodzi rybackiej na kanale La Manche.

Jak relacjonuje, wkrótce potem 7 Na horyzoncie iw niewielkiej odległości – na głębokość około mili morskiej na francuskich wodach terytorialnych pojawiła się francuska łódź patrolowa P726 Aramis. Przeciążony ponton motorowy z 16 Afgańczykami, w tym czterema kobietami i dwojgiem dzieci.

Następnie, jak opisuje dziennikarz, Załoga francuskiej łodzi wręczyła imigrantom butelki z wodą i kamizelki ratunkowe i kazała im podążać za nimi. Jednak zamiast płynąć do Francji, do czego był prawnie zobowiązany, wyruszył na brytyjskie wody terytorialne, a po dotarciu do nich wyszedłPozostawienie migrantów na morzu bez pewności, że wie o nich brytyjska straż przybrzeżna.

Jak dalej donosi dziennikarz Daily Telegraph, ponton tonął nie tylko z powodu silnych wiatrów i fal, ale także trzy duże statki – trawler rybacki, prom i kontenerowiec – przepłynęły w bliskiej odległości w ciągu następnych 40 minut, jednak nasilając się. fale.

Migranci zostali ostatecznie uratowani przez łódź patrolową brytyjskiego patrolu granicznego Hunter i znajdując się na wodach terytorialnych Wielkiej Brytanii, zostali zabrani na wybrzeże.

Francuskie łodzie patrolowe od dawna są oskarżane o takie praktyki, jak podaje Daily Telegraph, ale dziennikarz po raz pierwszy zobaczył taką sytuację na własne oczy.

Brytyjska gazeta cytuje odpowiedź władz francuskich na pytanie o tę konkretną sytuację. „Działania władz morskich koncentrują się na ochronie życia ludzkiego i bezpiecznej żegludze na kanale La Manche. Priorytetem jest pomoc i uratowanie każdej łodzi. J.Jednak biorąc pod uwagę liczbę łodzi próbujących przepłynąć kanał, agencje rządowe muszą ocenić ryzyko dla każdej z nich i sklasyfikować je zgodnie z ich potrzebami i ryzykiem.„- Napisano.

READ  Francuskie badanie dotyczące izolacji kończy się po 40 dniach

Władze brytyjskie od dawna oskarżają Francuzów o to, że nie robią wystarczająco dużo, aby powstrzymać napływ nielegalnych imigrantów przez kanał La Manche. W ciągu ostatnich kilku tygodni urósł do bezprecedensowych rozmiarów.

Od początku roku ponad 6300 osób zostało złapanych na próbach nielegalnego przedostania się do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche – głównie na małych łodziach lub pontonach – czyli trzy razy więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Tylko we wrześniu aresztowano 1487 osób, co już oznacza, że ​​będzie to miesiąc z największą liczbą imigrantów schwytanych w historii.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *