Miedwiediew omal nie wieje przeciwko polskiemu Hurkaczowi

Treść artykułu

W piątek nadszedł punkt, kiedy Daniil Miedwiediew nie miał prawa wygrać swojego meczu.

Jego gra była całkowicie zła. Zdumiony swoimi niepowodzeniami spojrzał na swoje buty. Ale światowy numer dwa wykorzystał swoje mocne zagrywki, by walczyć i zapewnić sobie miejsce w półfinale National Bank Open.

Rosjanin pokonał Huberta Hurkacza z Polski 2:6, 7:6 (8:6), 7:6 (7:5) w Aviva Center. Ale siódmy turniej wcześnie kontrolował grę i korzystał z kilku przypadkowych błędów Rosjanina. Miedwiediew podwoił błędy i trafiał na breakpointy, aby dać Hurkaczowi seta.

Miedwiediew wykorzystał swoją mocną grę serwisową w drugim secie, aby zyskać czas na naprawienie swoich wczesnych problemów. Obaj zawodnicy serwowali w tie-breaku, ale Hurkacz spudłował prostą akcję, a potem spudłował jeszcze kilka strzałów, by doprowadzić mecz do końca.

Dwóch graczy, którzy wstrzymali grę, służy jako tie-break w ostatnim secie. Miedwiediew prowadził, gdy strzał Hurkacza wpadł do siatki, a następnie wygrał z 23. asem.

W półfinale Miedwiediew spotyka Amerykanina Johna Isnera. Isner pokonał Gaela Monfilsa (11) z Francji 7-6 (7-5), 6-4.

Isner w pierwszym secie czterokrotnie przegrał z Monfilsem, ale dzięki trzem podwójnym błędom Monfilsa objął prowadzenie w dogrywce. W drugiej części Monfils był znacznie żywszy, a po przerwie wdał się nawet w staromodną kłótnię z sędzią przewodniczącym.

Ale to, co zrobił Monfils, to kontuzja kostki przy 4:3. Następnie został wyciszony i złamany przez Isnera dwie gry później.

Isner powiedział po meczu, że dwaj długoletni rywale byli dobrymi przyjaciółmi i że w końcu panował wzajemny szacunek.

Wcześniej Stefanos Tsitsipas dominował w wygranym 6:1, 6:4 z Norwegiem Casperem Ruudem. Numer trzy na świecie miał wszystko pod kontrolą od samego początku, podczas gdy Ruud, który zajmuje 12. miejsce w rankingu ATP, trochę się rozkręcił i przegrał swoje pierwsze dwie gry serwisowe. Zburzenie pierwszego ruchu Greka zajęło tylko 23 minuty.

Drugi set rozpoczął się znacznie lepiej dla Ruuda i uniemożliwił Tsitsipasowi szansę na przejęcie prowadzenia 2:1. Ale w remisie 4-4, Ruud popełnił podwójny błąd i spudłował kolejny strzał, zanim doskonały w dół linii od Tsitsipasa skutecznie zakończył jego dzień.

„Byłem blisko linii podstawowej”, powiedział Tsitsipas. „Starałem się dostać jak najwięcej i wcześnie wstać”.

„Moje intencje były jasne od samego początku. Nie wątpiłem w siebie w żaden sposób. Utrzymywałem prostotę i grałem w czysty, agresywny tenis”.

W półfinale zmierzy się teraz z Reillym Opelką. 23-latek z Michigan zdenerwował Roberto Bautistę Aguta na 10. miejscu z wynikiem 6-4, 7-6.

Dwumetrowy Amerykanin miał ograniczone szanse na pokonanie Hiszpana, ale dobrze służył do utrzymania kontroli nad grą. W trzecim secie objął dowodzenie i przełamał prowadzenie 3-1 Bautista Agut.

Obaj gracze zdominowali serwowanie w drugim secie do produkcji głównie szybkich gier. Tuż przed tie-breakiem nastąpiło krótkie opóźnienie deszczowe. Wtedy to Bautista Agut jako pierwszy zamrugał swoim serwisem, rzucił w siatkę i poszedł długo z innym, dając Opelce dogrywkę 7-1.

„Mój forhend, mój serwis, wszystko musi być świetne, żeby go pokonać, zwłaszcza w prostych setach” – powiedział Opelka. „On jest jednym z najtwardszych facetów tutaj, zwłaszcza gra dla mnie.”

READ  Trzecie miejsce dla Team Childhood I fazy 1 do Gdyni

Opelka miał trudny start w 2021 roku, ale ostatnio odnalazł swoją grę.

„To wiele mówi o ulepszeniach, które wprowadziłem io rzeczach, nad którymi pracowałem z moim trenerem” – powiedział. „Byłem w stanie zająć się sprawami, którymi należało się zająć”.

ULEPSZENIE DRUGIEGO NASIONA: Wszystkie cztery podwójne ćwierćfinały wymagały dogrywki, a trzy z czterech najlepszych sadzonek awansowały do ​​półfinałów.

Horia Tecau z Rumunii i Kevin Krawietz z Niemiec (4) pokonali Dusana Lajovicia z Serbii i Aslana Karatseva z Rosji w tie-breaku w trzecim secie 10:3. Nikola Mektic i Mate Pavic z Chorwacji (1) pokonali Matwe Middelkoop z Holandii i Luke Saville z Australii z wynikiem 10-7 w tie-breaku. Joe Salisbury z Wielkiej Brytanii i Rajeev Ram z USA (3) pokonali Ivana Dodiga z Chorwacji i Rohana Bopannę z Indii (8) 10-4. Jednak Juan Sebastian Cabal i Robert Farah z Kolumbii (2) odpadli w trzecim secie 10:8 z nierozstawionymi Belgami Sanderem Gille i Joranem Viegenem.