Connect with us

technologia

Microsoft naprawia najbardziej przerażającą część swojej wartości produktywności

Published

on

Ilustracja do artykułu zatytułowanego Microsoft naprawia najbardziej przerażającą część swojej oceny produktywności

ilustracja:: Olivier Douliery ((Getty Images)

Po tym, jak Microsoft wywołał poruszenie swoim bardzo dziwnym, bardzo inwazyjnym narzędziem Productivity Score, które zasadniczo śledziło działania użytkowników platformy Microsoft 365 i zgłaszało je pracodawcom, firma wytropiła najbardziej przerażającą część tej funkcji.

Plik Ocena produktywności to nowe narzędzie, które jest domyślnie włączone dla firm korzystających z usług platformy Microsoft 365, takich jak Word, Outlook, Skype i Excel. To narzędzie zapewnia pracodawcom 73 wskaźniki umożliwiające śledzenie czynności wykonywanych przez pracowników w ramach tych usług, w tym częstotliwość, z jaką włączają kamery podczas spotkań oraz liczbę wiadomości e-mail wysyłanych każdego dnia. Bardzo fajnie, bardzo normalnie.

Krytycy nazywali to „nadzorem w miejscu pracy” i nie bez powodu: pracownicy nie mogli się wylogować (tylko pracodawcy mogli), a ich informacje były udostępniane na poziomie użytkownika, a nie całości, więc menedżerowie dokładnie wiedzieli, co robi każdy pracownik.

Firma Microsoft rozważyła teraz wpływ na ochronę danych i usunie nazwy użytkowników z tej funkcji.

„W przyszłości miary dotyczące komunikacji, spotkań, współpracy merytorycznej, pracy zespołowej i mobilności w Wyniku wydajności będą tylko agregować dane na poziomie organizacyjnym. Jest to wyraźna miara przyjęcia najważniejszych funkcji na poziomie organizacyjnym” – powiedział Jared Spataro, Wiceprezes Korporacyjny Microsoft 365 powiedział w Wtorek na blogu Ogłoszenie zmian. „Nikt w organizacji nie może korzystać ze współczynnika produktywności, aby uzyskać dostęp do danych o tym, jak pojedynczy użytkownik korzysta z aplikacji i usług na platformie Microsoft 365”.

Ponieważ wielu z nas jest przyzwyczajonych do stylu życia związanego z pracą w domu, jasne jest, że firmy próbują monitorować zachowanie pracowników za pomocą jednego Różnorodność strategiiObejmują one zasady dotyczące spotkań, które wymagają od osób dzwonienia, aby mieć włączone kamery, oprogramowanie monitorujące naciśnięcia klawiszy oraz produkty, które wykorzystują kamery internetowe pracowników do robienia im zdjęć podczas zmiany. upewnij się, że są przy swoich komputerach. Wydawało się, że czynnik produktywności platformy Microsoft 365 był kulminacją normalizacji nadrzędnej kultury korporacyjnej.

Ale, mówi Microsoft, nie był to jego zamiar! Co, uh, OK.

„Zmieniamy interfejs użytkownika, aby było jaśniejsze, że wynik produktywności jest miarą przyjęcia technologii przez organizację, a nie zachowania poszczególnych użytkowników” – kontynuuje Spataro. „W ciągu ostatnich kilku dni zauważyliśmy, że wydajność produktu była zdezorientowana. Wynik produktywności stanowi wartość dla firmy i nigdy nie był przeznaczony do oceny indywidualnych użytkowników. „

Firma Microsoft pozycjonuje czynnik produktywności, aby pomóc działom IT szybciej i łatwiej śledzić, które urządzenia wymagają serwisowania, co w rzeczywistości ma sens. Ale wdrożenie mogło być trochę mniej przerażające.

READ  Naklejki Vidre+ firmy Fresh Inset przedłużają trwałość grzybów
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *