Connect with us

technologia

Microsoft miał tajny motyw Windows XP, który sprawiał, że wyglądał jak Mac

Published

on

Firma Microsoft stworzyła tajny projekt systemu Windows XP, który sprawia, że ​​system operacyjny wygląda bardziej jak Mac. Niedawno Wyciek kodu źródłowego systemu Windows XP ujawnił wczesne prace Microsoft nad systemem operacyjnym i niektóre niepublikowane tematy, które firma stworzyła podczas wczesnego rozwoju XP w 2000 roku.

Jeden nazywa się „Candy” i ma wygląd bardzo podobny do powierzchni Aqua Aqua firmy Apple, która została po raz pierwszy zaprezentowana na Macworld Conference & Expo w 2000 roku. Chociaż motyw jest niekompletny, przycisk Start systemu Windows XP, a także różne przyciski i elementy interfejsu użytkownika są wyraźnie dopasowane do Aqua Aqua firmy Apple.

Firma Microsoft nigdy nie wydała motywu Aqua dla systemu Windows XP i wiemy, że został użyty we wczesnym kodzie źródłowym systemu operacyjnego. Deweloperzy systemu Windows najwyraźniej użyli motywu jako symbolu zastępczego do stworzenia silnika projektowania dla systemu Windows XP. Sam przedmiot jest opisany jako „Whistler Eye-candy” i oznaczony jako „For Internal Use Only”. Whistler to nazwa kodowa systemu Windows XP.

Przyciski systemu Windows XP Aqua.

Wiadomo, że Microsoft przeniósł się na niebiesko-zielony motyw Luna w ostatecznej wersji XP, którą wielu nazywało Fisher Price-esque, gdy system operacyjny został pierwotnie wydany w 2001 roku. Silnik motywów w Windows XP był główną aktualizacją systemu operacyjnego i pozwalał na motywy stron trzecich i wiele dostosowań.

Microsoft opracował system Windows XP w czasie, gdy istniała ostra konkurencja z Apple w zakresie systemów operacyjnych dla komputerów stacjonarnych. Później w pierwszej dekadzie XXI wieku firma Apple zakazała działalności Microsoftu na dorocznej konferencji programistów i powiedziała: „Redmond, uruchom swoje kserokopiarki”. Apple również je prowadził Uzyskaj kampanię reklamową na komputery Mac skoncentrował się w szczególności na wadach systemów Windows i Windows Vista.

W latach 90. i 00. XX wieku system Windows był pod silnym wpływem klasycznego systemu Mac OS, a później systemu OS X. Apple pożyczył również niektóre funkcje systemu Windows, szczególnie te związane z oknami, nawigacją, panelem sterowania oraz przeglądaniem plików i folderów.

Wyciek to rzadkie spojrzenie na wczesny rozwój systemu operacyjnego używanego przez miliony. Skontaktowaliśmy się z firmą Microsoft z komentarzem na niepublikowany temat dotyczący systemu Windows XP i odpowiednio Cię poinformujemy.

READ  Firma Apple wypuściła właśnie dwuportową ładowarkę USB-C o mocy 35 W, która może rozwiązać zagadkę GaN
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.