Connect with us

Sport

Michael van Gerwen pokonuje Nathana Aspinalla i po raz piąty wygrywa World Series of Darts w Amsterdamie | Wiadomości o darcie

Published

on

Michael van Gerwen pokonuje Nathana Aspinalla i po raz piąty wygrywa World Series of Darts w Amsterdamie |  Wiadomości o darcie

Michael van Gerwen pokonuje Nathana Aspinalla 11:4 w finale AFAS Live w Amsterdamie i zdobywa swój piąty tytuł World Series of Darts; „Największym wyzwaniem dla mnie była presja związana z grą przed własną publicznością, ale oni byli po prostu fantastyczni” – powiedział van Gerwen


22:41, Wielka Brytania, niedziela 17 września 2023 r

Michael van Gerwen zdobył swój piąty tytuł World Series of Darts przed własną publicznością w Amsterdamie.

Trzykrotny mistrz świata pokonał w finale Nathana Aspinalla.

Van Gerwen pokonał Aspinall 11-4 w finale na AFAS Live.

Aspinall pozostawał w kontakcie przez całą pierwszą połowę, zdobywając wspaniałe double-double 86 po tym, jak van Gerwen nie trafił w dwie rzutki na górze i objął prowadzenie 4-1.

Jednak Van Gerwen wykorzystał cztery z pięciu kolejnych nóg, aby zwiększyć swoje prowadzenie do 7-3, trafiając dwa 14-dartery i spektakularne uderzenie 160.

Van Gerwen przedłużył swoją passę zwycięstw do pięciu meczów z rzędu. Chociaż Aspinall chwilowo powstrzymał go w 14. meczu, faworyt gospodarzy zapewnił sobie zwycięstwo profesjonalną kombinacją dwóch rzutek wynoszącą 63.

Van Gerwen był już zwycięzcą tego turnieju w latach 2015, 2016, 2017 i 2019, a swoim triumfem zachwycił amsterdamską publiczność.

„Najważniejsze dla mnie jest zdobycie kolejnego tytułu na scenie” – powiedział van Gerwen, który na początku tego roku wygrał wydarzenia World Series w Nowym Jorku i Polsce, zapewniając sobie miejsce w finale sezonu.


Zdjęcie:
Van Gerwen przy wsparciu swojej rodzimej publiczności

„Zawsze chcesz dobrze wypaść, a występy przed własną publicznością sprawiają, że czujesz się świetnie”.

„Myślę, że największym wyzwaniem dla mnie była presja związana z grą przed własną publicznością, ale oni byli absolutnie fantastyczni w ten weekend”.

READ  Mistrzostwa e-sportu dodają emocji długo wyczekiwanym Igrzyskom Europejskim w Polsce

Jego zwycięstwo w finale nastąpiło po wcześniejszym pokonaniu Dimitriego van den Bergha 10:8, a następnie strzeleniu rewelacyjnego 9-dartera, pierwszego w historii finału, co zapewniło mu ćwierćfinałowe zwycięstwo 11-10 nad Luke’em Humphriesem.

W półfinale Aspinall pokonał Keegana Browna 10:5, a następnie Petera Wrighta 11:9.

Oglądaj najlepsze rzutki na żywo w Sky Sports lub Streamuj z TERAZ.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *