Connect with us

Sport

Marcin Gortat przed sezonem trenuje z Washington Wizards

Published

on

Młotek powrócił w tym tygodniu, ten subtelny z czaszką i piszczelami na końcu rękojeści wytatuowanymi na masywnym ramieniu i bicepsie Marcina Gortata. 12-letni były ośrodek NBA nosił w czwartek granatowy podkoszulek Washington Wizards, miał nieco bardziej siwą brodę i brzmiał prawie jak trener.

– Bez filtra, bez filtra – powiedział Gortat, śmiejąc się, przyjmując znajomą pozę przed tłumem reporterów. „W tej chwili brak filtra”.

Gortat – który działał jako niezłomny, zawsze szczery prezenter na korcie w okresie rozkwitu partnerstwa Johna Walla i Bradleya Beala w Waszyngtonie – dołączył do swojego starego zespołu w tym tygodniu po raz pierwszy od dołączenia do Austin Rivers w 2018 roku.

Corey Kispert z Wizards ma być poza domem przez 4-6 tygodni ze skręconą kostką

Po przyjęciu zaproszenia od prezesa i dyrektora generalnego Tommy’ego Shepparda, jego zadaniem jest praca z wielkimi ludźmi Czarodziejów do końca przedsezonu. Jego osobistym pragnieniem jest odrzucenie mądrości, która przekracza granice osądu.

„Osobiście byłem 57. wyborem w lidze, dla ludzi, którzy nie wiedzą. W historii gry jest tylko dwóch graczy, którzy przeżyli z 57. wyborem – ja i Manu Ginóbili – powiedział Gortat. (Tylko jeden inny zawodnik, który został tutaj wybrany, Frank Brickowski, grał ponad pięć sezonów w NBA.) „Nie byłem tak utalentowany jak Manu; Niestety nie mam mistrzostwa. Ale przetrwałem jako 57. wybór w tej lidze.

Lekcje, które Gortat stara się przekazać, są niewątpliwie strategiczne, taktyczne i fizyczne. On i centrum Daniel Gafford pracowali razem przez większą część środowego poranka, poświęcając koniec ćwiczeń na ustawianie ekranów.

Potężny Polak ma w końcu „parawan Gortata” nazwany jego imieniem, w którym walec osłania swojego pomocnika, podrzucając go lub wcinając się w niego, aby otworzyć tor dla tresera piłki.

READ  Zwolnili trenera, ściągnęli emerytowanych zawodników i awansowali do Euro 2020. „Stają się jeszcze bardziej niebezpieczni” dla reprezentacji Polski

Gdyby ktoś powiedział 57. wyborowi, że pewnego dnia będzie miał ruch podpisu?

– Powiedziałbym, że musisz zmienić leki, człowieku – powiedział.

Ale Gortat chce też wyszkolić młodych graczy Wizards, aby opanowali długą karierę. Punkty, które wywalczył w czwartek, dotyczyły mniej ekranów, a bardziej etyki pracy, wyjścia na siłownię 30 minut wcześniej, nie pozwalając, by niepowodzenia, chybienia lub ograniczony czas gry odwracały uwagę od długoterminowych celów.

Gortat, który spędził pięć lat w Czarodziejach i od tego czasu przeszedł na emeryturę do Orlando, wrócił z perspektywą mężczyzny zbliżającego się do czterdziestki, który ostatnie trzy lata spędził poza szatnią NBA. Drobne dramaty, takie jak jego zgryźliwe rozstanie z Wallem lata temu, wydają się już nie mieć znaczenia – „Dopinguję go” – powiedział Gortat. Przypomniał graczom, jakie mają szczęście.

LeBron James z Lakers chce mieć własny zespół ekspansji NBA w Las Vegas

„Może być głębokie, o czym zaraz powiem, ale musisz zrozumieć człowieka, jesteś w niesamowitej pozycji, aby robić to, co robisz. grasz w koszykówkę Nie muszę wszystkim przypominać, co się teraz dzieje na Ukrainie – ludzie tam umierają” – powiedział Gortat, którego kraj ojczysty Polska przyjął miliony ukraińskich uchodźców.

„Rodziny tracą domy i wszystko. Jeśli przyjdziesz tutaj i narzekasz na mały ból, chybiony strzał lub dotyk? człowieku, masz problemy Musisz zrozumieć, to najlepsza praca, jaką kiedykolwiek miałeś. Chodź tu i wykonuj swoją pracę. To wszystko, co musisz zrobić. Jeśli ktoś poprosi Cię o przybycie o 7 rano, musisz przyjść tutaj o 6:30. Ty to robisz? Życie będzie piękne”.

Trener Wes Unseld Jr. ceni coaching Gortata zarówno za jego długowieczność, jak i prosty fakt, że nie jest trenerem. Lekcje pozostają różne, ponieważ są przekazywane od gracza do gracza. Gortat może nauczyć Gafforda i innych wspaniałych szczegółów w grze, kątów i sztuczek, których uczysz się, spędzając lata na dopasowywaniu klatki piersiowej do klatki piersiowej z innymi ośrodkami.

READ  Buksa dołącza do reprezentacji Polski na decydujący mecz eliminacyjny do Mistrzostw Świata ze Szwecją lub Czechami

– Z trenerami na pewno tego uczą, ale jeśli chodzi o piłkarzy – byli w takich sytuacjach – powiedział Gafford. „… Nauka wizualna, nauka praktyczna jest dla mnie najlepszym sposobem uczenia się i pomaga mi więcej o tym myśleć, naprawdę dochodząc do punktu, w którym mogę to zachować w pamięci”.

Gortat przyznał, że jego praktyczny styl nauczania może być częścią tego, co powstrzymuje go przed pełnoetatowym występem trenerskim. W wieku 38 lat nie ma już energii, aby grać dzień po dniu tak, jak woli.

„Mamy w drużynie dużo kociąt, które lubią mnie atakować” – powiedział Gortat z uśmiechem. „Ja też lubię ich atakować”.

Gortat planuje pozostać w drużynie do 15 października, kiedy to „zobaczymy”, jak to będzie – powiedział. Wygląda na to, że człowiek znany niegdyś jako „polski młot” ma otwarte zaproszenie.

„Tak długo, jak chce zostać”, powiedział Unseld, „Kocham to”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.