Connect with us

technologia

Mentorzy w NMSU zapoczątkowali udaną karierę mężczyzny, teraz on daje | z powrotem pozycja

Published

on


Gary Seipel urodził się w Columbus w stanie Ohio i wkrótce po ukończeniu szkoły średniej wstąpił do sił powietrznych USA. Jego rodziców nie było stać na wysłanie go na studia. Stacjonując w Ohio przez trzy lata, Seipel brał udział w nocnych zajęciach na Uniwersytecie Wittenberg, ale dopiero gdy dołączył do studentów kampusu Alamogordo Uniwersytetu Stanowego Nowego Meksyku, jego przyszłość zaczęła nabierać kształtów.


Grupa ludzi nad jeziorem

Gary Seipel (trzeci od lewej) świętuje 50. rocznicę ślubu w Lake Tahoe z żoną Sue, trzema synami i siedmiorgiem wnucząt. (Zdjęcie dzięki uprzejmości)

?? Przyszedłem ze zbyt wieloma zainteresowaniami i nie skupiłem się na jednej rzeczy, ?? Said Seipel. ?? Dzięki NMSU wkrótce miałem za cel zakwalifikowanie się do studiów w pełnym wymiarze godzin na stypendium Instytutu Technicznego Sił Powietrznych, gdzie ukończyłem studia i wywaliłem oficera sił powietrznych. ??

Przeniesienie Seipela do Bazy Sił Powietrznych Holloman zmieniło jego życie w inny sposób. Zakochał się? z Nowym Meksykiem i jego żoną Sue. Para jest małżeństwem od 53 lat.

?? Kiedy pojechałem do Nowego Meksyku, poczułem się jak do sklepu ze słodyczami dla dzieciaka, który nigdy nie przybył ze Środkowego Zachodu. ?? powiedział. ?? To było świetne jedzenie, kochałem ludzi, uwielbiałem tempo życia, uwielbiałem to, że nie musiałem odgarniać 18 cali śniegu z mojego podjazdu. ??

Z pomocą profesorów i personelu NMSU, Seipel ukończył kursy dla liderów i zwiększył swój GPA, aby otrzymać Stypendium Technologiczne Instytutu Sił Powietrznych. Po uzyskaniu stypendium Seipel kontynuował studia licencjackie z geodezji na Uniwersytecie Stanowym Ohio, a później uzyskał tytuł magistra zarządzania systemami na Uniwersytecie Południowej Kalifornii.

Seipel przeszedł na emeryturę po 20 latach na różnych stanowiskach w Siłach Powietrznych Stanów Zjednoczonych, w tym w konserwacji broni, rozwoju broni i inżynierii geodezyjnej. W ciągu następnych 24 lat Seipel dołączył do TRW & Northrop Grumman jako inżynier i menadżer w międzykontynentalnym wydziale testowania i obrony rakiet. Tam Seipel kierował zespołami programistycznymi zajmującymi się sprzętem i oprogramowaniem międzykontynentalnym międzykontynentalnym balonem, aktualizacjami i testami systemów satelitarnych.

Seipel niedawno dołączył do Apogean Group, LLC, jako ekspert merytoryczny wspierający projektowanie inżynierii systemów dla nowej wyrzutni stałego wspomagania i wspierający młodych inżynierów poprzez samouczki i wzajemne oceny. Cały czas oddając się NMSU w każdy możliwy sposób.

Chociaż Seipel nie studiował w NMSU, nadal w głębi serca postrzega siebie jako Aggie. Wspierał studentów i programy na wydziale matematyki i inżynierii oraz funduszu remontowym Tortugas Mountain Observatory. W 2017 roku założył także Gary Seipel Current Use Fund, aby wspierać wysiłki Departamentu Astronomii i umożliwić studentom zapoznanie się z technikami i badaniami astronomicznymi.

?? Chociaż nie jestem absolwentem, czy NMSU ugruntowało mój życiowy kompas w oparciu o fundament, który mi położyli? Said Seipel. ?? Lubię im coś oddawać. ??

Seipel wspiera również program Aggie Jump Start, letni program, który pomaga uczniom doskonalić umiejętności przywódcze i zyskać przewagę w życiu uczelni. Oprócz wsparcia finansowego Seipel kilkakrotnie odwiedził kampus, aby podzielić się ze studentami swoją drogą do udanej kariery.

Nie ma powodu, dla którego miałbym mieć te informacje w pamięci i nie dzielić się nimi z innymi ludźmi, aby mogli żyć lepiej. powiedział. Dbając o studentów i uczęszczając na uniwersytet, zdobędziesz to, czego się nauczysz i przekażesz to dalej. Mają nadzieję, że jest wystarczająco szczegółowy, aby przynajmniej pomóc komuś zorientować się, jaki nowy kierunek wskaże mały wskaźnik na moim kompasie na moją przyszłość.

Seipel powiedział, że nie przeszedł na emeryturę? Do tej pory trzykrotnie i chociaż niedawno przeszedł operację na otwartym sercu, nie planuje rzucić palenia w najbliższym czasie. ?? Jestem na odwyku od półtora roku, przygotowuję się do powrotu do Huntsman World Senior Games, wspinaczki na trzy góry o wysokości ponad 14 000 stóp, znowu jeżdżę na rowerze, znowu gram w tenisa i kończę książkę dla moich synów napisać historię naszej rodziny. ??

Seipel planuje również wziąć udział w kursach astronomii w NMSU i nadal udzielać mentorów studentom NMSU.

Czułem się zobowiązany. Czy NMSU pomogło mi przygotować się psychicznie i celowo? Said Seipel. Zastanawiałem się, gdzie byłbym, gdyby nie NMSU. NMSU umożliwiło mi bycie tam, gdzie jestem dzisiaj.

READ  Xbox Game Pass Tease zachwyca fanów w tym tygodniu
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.