Connect with us

Sport

Melone zasługuje na uznanie jako sędzia sądu Struthers Muni | Wiadomości, sport, praca

Published

on

Melone zasługuje na uznanie jako sędzia sądu Struthers Muni |  Wiadomości, sport, praca

Nowo mianowana sędzia Jennifer Ciccone po raz pierwszy zasiadła w składzie Sądu Miejskiego Struthers zaledwie na miesiąc przed przystąpieniem do rywalizacji o mandat w wyborach zaplanowanych na 7 listopada.

Zmierzy się ze swoim przeciwnikiem, sędzią sądu powszechnego hrabstwa Mahoning, Jamesem Melone, który już skutecznie pokonał urzędującego sędziego Dominica Leone III w prawyborach Partii Demokratycznej. Zamiast pełnić obowiązki do końca kadencji po porażce, Leone złożył rezygnację pod koniec września.

Jeśli scenariusz wydaje się zagmatwany, to dlatego, że taki jest.

Nie jest jednak mylące to, że obaj kandydaci ubiegający się o stanowisko Struthersa mają kwalifikacje i zaangażowanie w służbę społeczeństwu i sprawiedliwe rozstrzyganie spraw.

Jednak jeden ma o lata więcej doświadczenia niż drugi.

Melone z Polski pracuje jako sędzia od 2017 roku. Wcześniej pracował jako „adwokat uliczny”, reprezentując klientów w obszarach obrony w sprawach karnych, stosunków domowych, upadłości, prawa nieletnich, cywilnego i gospodarczego. Prowadzi praktykę prawniczą od ponad 25 lat.

Ciccone z Polski prowadzi praktykę prawniczą od ponad dekady i jest właścicielem Kancelarii Prawnej Ciccone. Wcześniej pracowała jako prawniczka cywilna w sądzie spadkowym hrabstwa Trumbull i pełniła funkcję prokuratora ds. konfliktów w wiosce New Middletown. Pracowała także jako obrońca publiczny w konfliktach w hrabstwie Trumbull.

Melone stara się służyć profesjonalnie i zapewniać, że ludzie odejdą z przekonaniem, że sprawiedliwości stało się zadość.

„Nasz system działa tylko wtedy, gdy ludzie mają zaufanie do naszego systemu sądownictwa” – powiedział.

Chce także zreorganizować program prac społecznych, tak aby każda społeczność obsługiwana przez sąd miała możliwość skorzystania z kar za prace społeczne. Jurysdykcja sądu obejmuje Struthers, Lowellville, New Middletown, Springfield Township oraz Poland Village and Township.

Melone mówiła o stworzeniu programu mediacji pomiędzy wynajmującym a najemcą. Wyraził także chęć nawiązania lepszej współpracy pomiędzy wszystkimi władzami. Jest to godne uwagi, ponieważ stosunki między biurem burmistrza Struthers a byłym sędzią Leone były słabe.

READ  Kanadyjczyk Alphonso Davies z eliminacji do Mistrzostw Świata

Ciccone oświadczyła, że ​​chce zająć się kwestiami zarządzania sprawami stojącymi przed sądem w Struthers, zauważając, że odkąd została sędzią, wydłużyła już wieczorne godziny pracy rozpraw.

Ma także nadzieję na modernizację sądu i mówiła o wprowadzeniu specjalnych akt, w tym sądu narkotykowego i programów praw ofiar.

Ciccone powiedziała, że ​​sąd nie będzie regulować programu rzecznictwa ofiar, ale będzie starał się o dotacje, a następnie współpracował z agencjami w celu uzyskania zasobów dla ofiar.

Chociaż z zadowoleniem przyjmujemy dążenie Ciccone do zapewnienia sprawiedliwego traktowania ofiar, przestrzegamy, że takie wysiłki są na ogół podejmowane przez prokuratorów, ponieważ sędzia i sąd jako całość muszą zachować neutralność, a w żadnym wypadku nie stanąć po stronie domniemanej ofiary, gdyż w przeciwnym razie sędzia i sąd jako całość muszą zachować neutralność oskarżony. aby zapewnić równe traktowanie obu stron.

Melone, który prowadzi praktykę adwokacką od ponad 25 lat, twierdzi, że ma znacznie większe doświadczenie niż Ciccone, który ukończył studia prawnicze 13 lat temu.

Ciccone odpowiedział, że większość nowych sędziów miejskich rozpoczyna pracę bez doświadczenia w orzekaniu w sprawach. Podkreśliła, że ​​jako sędzia Melone rozpatruje przede wszystkim sprawy cywilne, mówiąc: „Po mianowaniu na sędziego mogę powiedzieć, że mam większe doświadczenie w nadzorowaniu spraw karnych niż on” – stwierdziła Ciccone.

Być może to prawda, ale wierzymy, że ogólne doświadczenie Melone jako prawnika i sędziego, zdobyte na przestrzeni lat skutecznego zarządzania swoimi aktami, czyni go bardziej wykwalifikowanym kandydatem.

Bylibyśmy niedbali, gdybyśmy nie wyrazili naszego zdziwienia faktem, że gubernator Mike DeWine, republikanin, podjął decyzję o mianowaniu kandydata na sędziego Sądu Miejskiego Struthers, który podziela jego przynależność do partii politycznych.

Posunięcie to nastąpiło zaledwie dziesięć dni po ogłoszeniu przez sędziego Leone rezygnacji ze stanowiska.

READ  Decydujące decyzje dotyczące przyszłości gier

W większości przypadków proces gubernatorski mający na celu obsadzenie wakatów sędziowskich trwa miesiącami i obejmuje szeroko zakrojoną weryfikację i sprawdzenie przeszłości. W procesie powoływania sędziów DeWine’a zazwyczaj wyznacza się ostateczny termin składania wniosków przez kandydatów. Zamiast tego Ciccone został mianowany na podstawie dwóch listów polecających i wywiadu wideokonferencyjnego za pośrednictwem Zoom z komisją rewizyjną gubernatora.

Jesteśmy rozczarowani tym krótkim i wysoce politycznym procesem, który szybko wypchnął Ciccone na stanowisko i potencjalnie dał jej przewagę jako urzędującej nad przeciwniczką.

Ciccone powiedziała redakcji The Vindicator, że według niej została powołana na to stanowisko, ponieważ była najlepszą kandydatką.

Melone utrzymuje jednak, że jest lepszym kandydatem, ale nie złożył podania, ponieważ nie został zaproszony do składania wniosków i nic nie wskazuje na to, że gubernator przyjął kandydatury na to stanowisko. Melone zakładał raczej, że stanowisko nie zostanie obsadzone ze względu na krótki czas do wyborów.

Żeby było jasne, na naszą zgodę nie miała wpływu nominacja polityczna. Zależy to raczej od tego, kogo uważamy za lepszego kandydata. Mamy nadzieję, że wyborcy podejmą taką samą decyzję.

Bazując na jego doświadczeniu, rekomendujemy Jamesa Melone na stanowisko sędziego Sądu Miejskiego w Struthers.

Dzisiejsze najświeższe informacje i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczejContinue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *