Niemcy grają z Polską w finale United Cup

Dzięki półfinałowym zwycięstwom z Australią i Francją Niemcy i Polska zmierzą się w niedzielę w finale United Cup.

Niemcy i Polska będą walczyć o tytuł United Cup w niedzielnym finale dzięki swoim półfinałowym zwycięstwom na stadionie Ken Rosewall Arena w Sydney.

W pierwszym pojedynku Final Four w sobotę Polska pokonała Francję 3:0 i awansowała do decydującego meczu, a Niemcy zapewniły sobie zwycięstwo 2:1 nad gospodarzami Australią dzięki kluczowemu podwójnemu zwycięstwu.

Po zwycięstwie z rzędu nad Brazylią i Hiszpanią na czele grupy A, Huberta Hurkacza I Iga ŚwiątekZainspirowani Polakami w ćwierćfinałowym zwycięstwie nad Chinami stracili tylko jednego seta, a podobna historia rozegrała się z Francją.

Hurkacz otworzył dla Polski pojedynczym remisem z Polską Adriana Mannarinaz którym przegrał w ich jedynym spotkaniu na Miami Masters w zeszłym roku, ale tym razem dziewiątka świata zemściła się, wygrywając 6:3, 7:5.

W ciągu 100-minutowej walki świetnie serwujący 26-latek posłał 15 asów obok Mannarino, zdobywając 86% punktów po swoim pierwszym serwisie i pozbawiając Francuza ani jednego break pointa przez cały mecz.

Mannarino nie był w stanie się otrząsnąć po stracie serwisu w czwartym gemie pierwszego seta i chociaż 35-latek utrzymał się w zaciętym drugim secie, presja Hurkacza wreszcie dała o sobie znać po przerwie w 11. gemie, zanim zdążył ją mieć Uderzenie forhendem w siatkę zapewniło zwycięstwo.

Zwycięstwo Hurkacza poprzedził piąty pojedynek w najwyższej klasie rozgrywkowej pomiędzy numerem jeden świata Świątek a 20. lokatą Karolina Garciaktóry wygrał pierwszego seta z Polakiem, ale padł ofiarą genialnego powrotu Świątka po porażce 6:4, 1:6, 1:6.

W pierwszym gemie serwisowym Garcii Świątek zmarnował prowadzenie 40-0, po czym został przełamany w siódmym secie i chociaż obronił seta asem w dziewiątym gemie, numer jeden świata miał wszystko do zrobienia w drugim secie .

©Reuters

Jednak po wznowieniu gry 22-latka wzięła się w garść z pełną mocą i dzięki dwóm przełamaniom wywalczyła prowadzenie 5:0 w drugim secie, po czym wymusiła decydującego seta nieco nerwowym ostatnim serwisem, w którym straciła siły. było niewystarczające i zmalało.

Świątek ponownie od razu zapracowała na double break, pozostawiając nadzieje Garcii na włosku, a serwując na utrzymanie się w grze, Francuzka przełamała się do zera i posłała bekhend obok, zapewniając Polsce miejsce w finale.

Potem nastąpił nieistotny mecz mieszany, w którym Polska utrzymała swój 100-procentowy rekord w fazie pucharowej Katarzyna Kawa I Jana Zielińskiego przeżył wygodnie Lechemia Elixanu I Edouarda Rogera Vasselina 6-3 6-3.

Kilka godzin później Niemcy wymarzony mecz rozpoczęli z Australią Angelika Kerber przejęli historię sukcesu Świątka i ponieśli porażkę Ajla Tomljanović 4-6 6-2 7-6[9].

Triumf w trzech setach oznaczał pierwsze zwycięstwo Kerber w WTA od Wimbledonu 2022 po urodzeniu córki w zeszłym roku. Kerber zaoszczędziła dwa punkty meczowe, aby zwyciężyć w szalonej walce.

Niezwykły triumf Kerber dał Alexandrowi Zverevowi szansę na wysłanie Niemiec do finału dzięki zwycięstwu nad Niemcami Aleksa de Minauraktórego pokonał sześć razy w ciągu ostatnich siedmiu spotkań, ale Australijczyk wszedł od tyłu, aby podtrzymać nadzieje gospodarzy.

De Minaur potrzebował dwóch godzin i 40 minut, aby zwyciężyć 5:7, 6:3, 6:4. Obronił trzy z czterech break pointów, przed którymi stanął, i wykonał doskonały strzał forhendowy w pierwszym z trzech meczowych punktów.

Zverev szybko się otrzepał i dołączył do niego Laura Siegemund do zdecydowanej podwójnej walki z łowca burz I Mateusz Ebdena kwartet stoczył niezwykle emocjonujący pojedynek trwający ponad dwie godziny.

Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny byłby tie-break w trzecim secie, a Niemcy wygrali 7:6[2] 6-7[2] [15-13] aby mieć szansę na chwałę w niedzielnym meczu z Polakami.

ID:533106:1false2false3false:QQ:: z pulpitu DB:LenBod:collect6469: