Connect with us

Świat

Matka przebywająca na urlopie macierzyńskim otrzymała 12 000 dolarów, ponieważ nie została zaproszona na drinka

Published

on

Nowa matka w Wielkiej Brytanii otrzymuje do 12 000 dolarów odszkodowania – według brytyjskich raportów – za to, że nie została zaproszona na świąteczne drinki podczas urlopu macierzyńskiego.

Catriona Howie wygrała pozew do sądu pracy przeciwko swojemu pracodawcy, Croydon Kitchen Design Company, Holloways Of Ludlow, za „zranienie uczuć” za lekkie zaproszenie. powiedział Times of London.

Dyrektor firmy, Sarah Nelson, powiedziała na przesłuchaniu, że firma nie zorganizowała odpowiedniego przyjęcia bożonarodzeniowego w 2018 roku z powodu problemów finansowych i zamiast tego umieściła za barem w lokalnym pubie tylko 275 dolarów.

Nelson zgodził się, że Howie nie został zaproszony i upierał się, że to tylko dlatego, że „to nie była prawdziwa impreza ani normalny rok” – podała brytyjska gazeta.

Sędzia Corinna Ferguson zgodziła się, że „nie było celowego wyboru”, aby wydalić Howie – ale zdecydowała, że ​​powodem, dla którego nie została zaproszona, było „ponieważ nikt o niej nie pomyślał”.

„Gdyby była w tym czasie w pracy, z pewnością zostałaby zaproszona. Została przeoczona, ponieważ przebywała na urlopie macierzyńskim ”- powiedział sędzia South London Tribunal.

Stwierdzono również, że firma dyskryminowała Howiego, ukrywając swoje kłopoty finansowe. Niewiele wiedziała, że ​​wkrótce po powrocie zostanie zwolniona z wakacji.

Sędzia powiedział, że odszkodowanie w wysokości do 12 000 dolarów było „prawdopodobną” nagrodą za „zranienie uczuć”. Firmie nakazano również zrekompensowanie jej 1400 $ niewypłaconego wynagrodzenia i urlopu.

Howie szukał również zadośćuczynienia dla koleżanki, która kpiła z niej za nazwanie jej dziecka Presley po Elvisie Presleyu, ale ten pozew został odrzucony.

READ  COP26: 5 porad klimatycznych z drugiego dnia rozmów w Glasgow
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.