Connect with us

Sport

Mary F. Brashen 1929-2020 | Wiadomości, sport, praca

Published

on

HUBBARD – 91-letnia Mary F. Brashen zmarła spokojnie w swoim wiecznym domu w czwartek 24 grudnia 2020 roku w hospicjum w Polsce po kilku miesiącach choroby.

Mary urodziła się 15 września 1929 roku w Sharpsville w Pensylwanii jako syn Michaela i Anny Kuzmik Faber.

Ukończyła Brookfield High School w 1947 roku. Po ukończeniu studiów wyjechała do pracy w Westinghouse, gdzie poznała miłość swojego życia, Johna Brashena.

Po wychowaniu dzieci kontynuowała naukę i została licencjonowaną praktyczną pielęgniarką. Była oddana pacjentom, którymi opiekowała się w szpitalu Trumbull Memorial Hospital w Warren, którzy przeszli na emeryturę po 20 latach. Była także członkiem Grace Lutheran Church w Hubbard.

Wolontariuszka Hospicjum Doliny ponad 23 lata. Mary była pszczelarzem posiadającym do 40 uli naraz i przez kilka dziesięcioleci była znana jako Merry Bee, the Hubbard Bee Lady. Pomogła uratować wiele rodzin w okolicy przed rojem pszczół i uwielbiała rozmawiać o pszczołach z dziećmi w wieku szkolnym i klubami. Była także harcerką i lubiła dekorować ciasta i malować tole. Mary była bardzo podekscytowana, mogąc pomagać ludziom i opiekować się tymi, których kochała.

Jej mąż John A. Brashen, którego poślubiła 20 maja 1950 roku, zmarł 14 grudnia 2017 roku.

Rodzina będzie ciepło wspominana i niestety za nią tęskni. jej synowie Randy (JoAnne) Brashen z Canfield i Charles Brashen z Hubbard; i jej córka Paula (dr John) Jakubek z Polski; troje wnuków, Jill (Max) Hammond z Wilmore, Kentucky, Joy (Ian) Knepshield z Pittsburgha w Pensylwanii i John Jay Jakubek z Polski; oraz dwoje prawnuków, Dodge i Zoe Hammond z Wilmore, Ky.

Zostawia także swojego brata, Johna Fabera z Hubbard; i szwagierki Ruth Brashen z Hermitage, Pa. i Donna Faber z Brookfield.

Wraz z rodzicami została doprowadzona na śmierć przez męża; jej siostra Anna Lazor; i jej brat Michael Faber.

Prywatne nabożeństwa odbyły się w Grace Lutheran Church w Hubbard w środę 30 grudnia 2020 r. Mary została pochowana na cmentarzu Oakwood w Sharon.

READ  Polska stanie się „centrum gospodarczym” Ukrainy – mówi premier

Rodzina chciałaby podziękować Buckeye Hospice, Inn at Walker Mill i Hospice of the Valley za ich opiekę.

Pamiątkowe datki można składać ku pamięci Maryi w Grace Lutheran Church, 111 Hall Ave., Hubbard, OH 44425.

Przygotowanie pogrzebowe zostało powierzone opiece Domu Pogrzebowego Stewart-Kyle.

Ze względu na aktualny stan zdrowia rodzinę i przyjaciół zachęca się do odwiedzenia strony internetowej domu pogrzebowego www.stewart-kyle.com w celu wymiany wspomnień i kondolencji.

(specjalna wskazówka)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.