Connect with us

Nauka

Amerykańskie firmy Mega-Tech mogą zostać ukarane przez rząd Wielkiej Brytanii

Published

on

Firmy zajmujące się megatechnologią, takie jak Facebook, Amazon, Google itp., Działają na całym świecie, a także w Wielkiej Brytanii. Ponieważ firmy te mają siedzibę w Stanach Zjednoczonych, trudno jest karać te firmy technologiczne za niewłaściwe zachowanie.

Ikony Instagrama, Messengera i Facebooka są wyświetlane na ekranie telefonu na tym ilustracyjnym zdjęciu wykonanym 21 października 2020 r. W Krakowie.
(Fot.Jakub Porzycki / NurPhoto via Getty Images)

Brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynku (CMA) chętnie tworzy nowe, szczegółowe i nowe zasady, które będą odpowiadały poszczególnym firmom i chce karać firmy, które się tego nie przestrzegają. Uważamy, że można bezpiecznie założyć, że Wielka Brytania nie przezwyciężyła jeszcze swojego kompleksu wyższości.

Według Andrei Coscelli, szefa CMA, powiat potrzebuje nowego podejścia i uprawnień. Powiedział, że kraj potrzebuje zaawansowanego systemu administracyjnego, który umożliwi programistom rozkwit i szybkie działanie w celu uniknięcia problemów.

Część umowy obejmuje utworzenie Digital Markets Unit, który wyznaczy nowe standardy – podobnie jak strażnik, który opiekuje się firmami Mega-Tech.

Ponadto oczekuje się, że jednostka ta będzie miała możliwość nałożenia na firmy Mega-Tech grzywny w wysokości 10% ich światowego obrotu za zaniedbanie zgody. Zasady byłyby utożsamiane z zachowaniem antykonkurencyjnym, które jest typowym zarzutem wobec największych firm megatechnologicznych w Stanach Zjednoczonych.

Te największe firmy technologiczne w Stanach Zjednoczonych zarabiają więcej niż dużą sumę dolarów rocznie, więc 10% grzywny byłoby główną przeszkodą. Zakłada się i oczekuje się, że nowy blok rozpocznie pracę w kwietniu.

W każdym razie będzie to generalnie nieszkodliwe, chyba że parlamentarzyści zagłosują za uprawnieniami agencji, co może zająć lata.

Szef i założyciel Facebooka Mark Zuckerberg przekazał Wielkiej Brytanii ostrzeżenia i powiadomienia związane z tą sprawą.

Biuro Dziennikarstwa Śledczego otrzymało niedawno protokół z wniosku o wolność informacji na spotkanie w 2018 roku między Markiem Zuckerbergiem a sekretarzem stanu Mattem Hancockiem, który był wówczas sekretarzem.

READ  Polska zwerbowała niedźwiedzia jako jednego ze swoich czołowych żołnierzy

Ponadto podjął kroki, aby zainwestować w Facebooka z Wielkiej Brytanii.

Zuckerberg ostrzegł, że Wielka Brytania to „oczywista” decyzja dla przedsięwzięcia, ale Facebook „rozważa poszukanie gdzie indziej”.

Po spotkaniu Facebook zaczął wynajmować ogromną powierzchnię biurową w King’s Cross w Londynie.

W oświadczeniu z tego tygodnia Facebook stwierdził: „Facebook od jakiegoś czasu mówi, że potrzebujemy nowych wytycznych, aby stawiać wysokie wymagania w sieci.

W rzeczywistości rok temu Mark Zuckerberg zwrócił się do rządów o stworzenie nowych standardów dotyczących szkodliwych substancji, ochrony, kompresji informacji i uczciwości decyzji politycznych.

Wielka Brytania jest największym centrum projektowym Facebooka poza Stanami Zjednoczonymi i tylko w tym roku stworzyło 1000 nowych miejsc pracy w tym kraju.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.