Connect with us

Zabawa

Martyna Wojciechowska była zdenerwowana, że ​​Polki tracą swoje prawa

Published

on

Martyna Wojciechowska odeszła do Bejrutu – miejsca, w którym doszło do gigantycznej eksplozji, W rezultacie zginęło 190 osób, a 6,5 ​​tys. zostali ranni. Port i znaczna część miasta zostały zniszczone. Wśród poznanych przez nas osób była niezwykła kobieta – Zena, która ryzykowała własnym życiem, gasiła pożary i pomagała ludziom.

„Tysiące ludzi jest bezdomnych”

Eksplozja w Bejrucie była jedną z największych w historii. Straty materialne szacuje się na 15 miliardów USD i 300 000 USD. Mieszkańcy nie mieli dachu nad głową. Odbudowa miasta zajmie kilka lat. W pracowni Martyna Wojciechowska opowiadała o życiu w stolicy Libanu.

Kraj jest w tragicznej sytuacji. Jest historycznie bardzo ukształtowany: 15-letnia wojna domowa, wojna z Izraelem. W rzeczywistości wciąż próbują uklęknąć. W międzyczasie Ma miejsce jedna z największych eksplozji w historii ludzkości. Prawda jest taka, że ​​nie ma środków ani możliwości odbudowy miasta. Tysiące ludzi jest bezdomnych. Trudno przewidzieć, czy sytuacja się poprawi. Prawdopodobnie nie

ogłosił dziennikarz.


W Libanie syryjskie dzieci są pokazywane palcami

Kiedy Martyna spotkała bohaterkę premiery?

Okazuje się, że u Martyny Zrobiła materiał o uchodźcach z Syrii, Zena była jej tłumaczką i naprawiaczkączyli osoba, która pomaga załatwić sprawy na miejscu.

Kiedy dowiedziałem się o wybuchu, zadzwoniłem do niej. Wiedziałem, że chcę tam wrócić, ale tym razem, żeby opowiedzieć o niej. Jest pierwsza wolontariuszka w Libanie, która zdobyła to miejsce w patriarchalnym świecie i pociągnęła za sobą inne dziewczyny. Obecnie kieruje zespołem 20 ochotniczych strażaków

– powiedziała Martyna.

Podróżnik podkreślił, że Libańczycy są dumni z zajęcia pozycji w męskim świecie. Do niedawna w tym kręgu kulturowym byłoby to nie do pomyślenia.

Walcz o prawa kobiet

Dziennikarz przyznała również, że nadal jest w kontakcie z bohaterką i jej zespołem. Te kobiety jej to powiedziały Chcą być wolni i mieć takie same prawa jak Europejki.

Co mam ci dzisiaj powiedzieć? Co mam powiedzieć bohaterkom „na końcu świata”, które marzą o tej wolności? Dziś znajdujemy się w sytuacji, w której ta wolność jest stopniowo odbierana

Wreszcie Martyna zaapelowała do kobiet o walkę o swoje prawa i wyjście na ulice.

Mobilizujemy kobiety na całym świecie, a nas w Polsce powinno być jeszcze więcej

– zwróciła się do Polek.

„Kobieta na końcu świata” – gdzie można zobaczyć program?

Odcinki można oglądać w TVN i na platformie Player.pl.

Zobacz też:

Nie widziałeś na antenie Dzień Dobry TVN? Pełne odcinki można znaleźć na stronie internetowej Player.pl

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.