Connect with us

Świat

Koronawirus we Francji. Codzienny zapis infekcji. Ponad milion przypadków od wybuchu epidemii

Published

on

Koronawirus we Francji bije nowe rekordy. W ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano rekordowe 52010 nowych przypadków zakażeń koronawirusem, poinformowało w niedzielę ministerstwo zdrowia tego kraju. W sobotę pojawiła się również informacja o rekordowym dziennym zapisie infekcji – w tym czasie było 45.422 infekcji.

Koronawirus We Francji, podobnie jak w Polsce, jest więcej rekordów. 116 osób zmarło z powodu Covid-19 w ciągu ostatnich 24 godzin, a 137 zgonów odnotowano dzień wcześniej, podało Ministerstwo Zdrowia.

Francja to ósme państwo na świecie, w którym liczba zakażeń od początku pandemia po Stanach Zjednoczonych (8,6 mln), Indiach (7,8 mln), Brazylii (5,3 mln) i Rosji (1,5 mln) przekroczyły milion i piąte pod względem liczby zakażeń na świecie. W sumie znaleziono tam 1138507 przypadków, a 34761 osób zmarło z powodu Covid-19.

Koronawirus we Francji i Polsce

Inne dane, takie jak liczba osób hospitalizowanych, w tym na oddziałach intensywnej terapii, nie były dostępne w niedzielny wieczór, powiedział AFP. Odsetek pozytywnych testów w niedzielę wyniósł 17% dzień wcześniej – 16%, a na początku września tylko 4,5%.

Koronawirus w Polsce – jak wiemy – też nie odpuszcza. Przypominamy, że Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w niedzielę 11 742 przypadków zakażenia koronawirusem. Podobno również zmarło 87 osób. Od początku epidemii epidemia W Polsce na koronawirus zachorowało 253688 osób. Było też 4438 zgonów.

Koronawirus – co musisz wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP

READ  AFP: 916372 osoby zmarły z powodu koronawirusa
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *