Connect with us

Świat

Mark Menzies: Poseł odchodzi z Partii Konserwatywnej po zarzutach, że sprzeniewierzył fundusze partii

Published

on

Mark Menzies: Poseł odchodzi z Partii Konserwatywnej po zarzutach, że sprzeniewierzył fundusze partii

Poseł Mark Menzies ustąpi podczas następnych wyborów i zrezygnował z członkostwa w Partii Konserwatywnej po tym, jak stwierdzono, że wykazuje „wzorzec zachowania”, który nie spełnia standardów obowiązujących parlamentarzystów.

Poseł Fylde został oskarżony o wykorzystywanie funduszy partii na spłatę „złych ludzi”.

Partia stwierdziła, że ​​„nie jest w stanie wyciągnąć wniosków” na temat tego, czy fundusze partii zostały wykorzystane niezgodnie z przeznaczeniem, ponieważ pochodziły one od podmiotu znajdującego się poza jej jurysdykcją.

Menzies wcześniej stanowczo zaprzeczał zarzutom.

Na początku tygodnia poseł został zawieszony w członkostwie w Partii Konserwatywnej po pojawieniu się skarg wewnątrz partii Tylko że w grudniu ubiegłego roku we wczesnych godzinach porannych zadzwonił do działacza partyjnego i zażądał 5000 funtów.

Menzies został również oskarżony o wykorzystanie 14 000 funtów z funduszy partii na opłacenie rachunków medycznych.

W niedzielnym oświadczeniu Menzies oświadczył, że ustąpi ze stanowiska „z powodu presji wywieranej na mnie i moją starszą matkę”.

Kontynuował: „To był dla mnie bardzo trudny tydzień i proszę o uszanowanie prywatności mojej rodziny”.

Partia Konserwatywna oświadczyła, że ​​zakończyła wewnętrzne dochodzenie, w wyniku którego ustalono, że pieniądze przekazane Menziesowi zostały „podpisane przez dwóch sygnatariuszy grupy Fylde-Westminster”.

Partia stwierdziła, że ​​ta grupa „poza zakresem kompetencji” zarówno Partii Konserwatywnej, jak i lokalnego Stowarzyszenia Konserwatystów Fylde, dodała: „Dlatego nie możemy stwierdzić, że doszło do niewłaściwego wykorzystania funduszy Partii Konserwatywnej”.

„Uważamy jednak, że istnieje wzorzec zachowania, który nie spełnia standardów oczekiwanych od parlamentarzystów i osób fizycznych zajmujących się darowiznami na rzecz funduszy lokalnych kampanii, co wykracza poza bezpośrednie kompetencje Partii Konserwatywnej”.

W oświadczeniu kontynuowano: „Wynika to z charakteru postawionych zarzutów, ale także z powtarzania się tych indywidualnych zarzutów. Zostaną one sprawdzone przez zespół kierowniczy ds. członkostwa Partii Konserwatywnej”.

W piątek przywódczyni Partii Pracy Anneliese Dodds napisała do policji w Lancashire, wzywając do wszczęcia śledztwa.

Policja podała, że ​​„otrzymała list przedstawiający jej obawy w tej sprawie i jesteśmy w trakcie bardziej szczegółowego sprawdzania dostępnych informacji”.

W niedzielę Dodds powiedziała, że ​​partia torysów, która po raz pierwszy została zaalarmowana o zarzutach dotyczących Menziesa w styczniu, musi „wyjść z ukrycia i wyjaśnić, jakie działania podjęła w odpowiedzi na te szokujące zarzuty”.

Po ogłoszeniu wyników śledztwa konserwatyści obiecali „przekazać policji wszelkie informacje, jeśli uznają, że będą one pomocne w dochodzeniu, które zdecydowali się przeprowadzić”.

Kontynuował: „Zarzuty, jakoby partia nie rozważyła poważnie tej kwestii, są w sposób oczywisty fałszywe”.

Partia oświadczyła, że ​​przeszkoli poszczególne osoby w całej partii w zakresie zarządzania „kontami, które nie wchodzą w zakres kompetencji Partii Konserwatywnej” i uruchomi infolinię dla sygnalistów.

Menzies pozostanie na stanowisku niezależnego posła do następnych wyborów, co oznacza, że ​​w okręgu wyborczym nie odbędą się wybory uzupełniające.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *