Marcelo śpiewa, gdy nowy klub pokonuje Rakowa Lecha w Polsce

Marcelo wyglądał na zainspirowanego, gdy w niedzielny wieczór obrońcy tytułu pokonali Lecha.

Lewy obrońca Harambee Stars, Erick „Marcelo” Ouma, zaliczył znakomity występ, gdy jego nowy klub Raków Częstochowa pokonał w niedzielny wieczór Lech Poznań 4:0.

Ouma, występujący po raz czwarty w lidze od czasu dołączenia do klubu, strzelał w górę i w dół lewym skrzydłem, wygrywając trzy ze swoich pięciu pojedynków w parterze i wykonując dwa z trzech udanych dryblingów.

Zarejestrował także kluczowe podanie w minutach, gdy był na boisku, zanim został zmieniony w 72. minucie.

Maina stworzyła świetną okazję, ale ją nie wykorzystała, ponieważ Bayer Leverkusen Xabiego Alonso okazał się zbyt silny dla jego kolońskiej drużyny.

W 14. minucie Bartosz Nowak strzelił pierwszego gola, po perfekcyjnym rzucie wolnym minął bezbronnego bramkarza Lecha Poznań Bartosza Mrożka i wpadł do siatki.

Dziesięć minut później drugiego gola strzelił Gustav Berggren, który po początkowym zdecydowaniu się na mocny strzał, wpadł do siatki bramki Mrożka.

W 36. minucie Szwed strzelił drugiego gola w tym dniu, decydując się na oddanie strzału zza pola karnego, dając Rakówowi do przerwy prowadzenie 3:0.

Obrońcy tytułu strzelili czwartego gola w drugiej połowie, gdy Fran Tudor wrzucił piłkę w pole karne, po czym ta odbiła się od Bartosza Mrożka i wpadła do bramki.

Raków w kolejnym meczu ligowym zmierzy się z Ruchem Chorzów jeszcze w tym miesiącu.

Wynik oznacza również, że Rackow zajmują piąte miejsce z 39 punktami, ale gdyby do wygrania pozostał im jeszcze jeden mecz, byliby drudzy z 42 punktami, zaledwie trzy straty do lidera ligi, Śląska.

Ouma został sprzedany stronie polskiej przez szwedzki klub AIK w zeszłym miesiącu za ponad 150 milionów Ksh po spędzeniu w klubie ponad trzech lat.

Obrońca podpisał dwuletni kontrakt z Rakowem Częstochową z opcją przedłużenia o kolejne lata.

Śledź nasze Kanał Pulse Sports na WhatsAppieaby uzyskać więcej wiadomości.