Connect with us

Nauka

M7 kupuje kompleks biurowy Terrapark w Budapeszcie dla funduszu CEREF II | Aktualności

Published

on

M7 Real Estate nabyło kompleks biurowy Terrapark w Budapeszcie na Węgrzech w imieniu funduszu M7 CEREF II.

Paneuropejski inwestor i zarządzający aktywami, specjalizujący się w nieruchomościach dla wielu najemców, powiedział, że przejęcie jest zgodne ze strategią funduszu ukierunkowaną na biura o wartości dodanej i core-plus, inwestycje logistyczne i przemysłowe na kluczowych rynkach w Europie Środkowej, na Węgrzech, w Chorwacji i Polska.

Obiekt oferuje łącznie 28 500 m² powierzchni w dwóch budynkach i jest obecnie zajmowany przez międzynarodowych najemców, w tym Invitech, Tchibo, Continental i Turk Telekom.

Firma M7 poinformowała, że ​​planuje ulepszyć usługi na miejscu i poprawić wiarygodność aktywów w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Fundusz M7 CEREF II nabył do tej pory osiem aktywów o łącznej powierzchni 110 000 m² na Węgrzech, w Chorwacji i Polsce.

Zarządzający powiedział, że fundusz jest już prawie w pełni zainwestowany po pierwszym zamknięciu w 2020 roku. Docelowa wielkość funduszu to 100 mln euro, z dźwignią.

Balázs Magyar, dyrektor zarządzający M7 Real Estate na Węgrzech, powiedział: „Przejęcie Terraparku to kolejny silny dodatek do M7 CEREF II. Pozostajemy aktywni na naszych kluczowych rynkach Węgier, Chorwacji i Polski, gdzie nadal poszukujemy nowych możliwości dla Funduszu, jednocześnie kończąc nasz program zarządzania aktywami dla naszego portfela M7 CEREF I.

„Po dodaniu nowego kompleksu biurowego o powierzchni 28 500 m² M7 staje się znaczącym graczem na rynku biurowym Budaörs. Pomimo bliskości Budapesztu, obszar Budaörs ma ograniczoną podaż wysokiej jakości biur, co stawia Terrapark w silnej pozycji do osiągania wysokich wskaźników obłożenia. Naszym celem jest budowanie partnerstwa z obecnymi i nowymi lokatorami, zapewniając elastyczność i rozwiązania „pod klucz”. ”

Tibor Ráduly, menedżer ds. transakcji i aktywów w M7 Real Estate, powiedział: „Ponieważ ograniczenia dotyczące COVID-19 zaczynają słabnąć, wierzymy, że Terrapark przyciągnie szeroką gamę mieszkańców poszukujących wysokiej jakości biur z terenami zielonymi w pobliżu Budapesztu.

READ  Gwiazda Betelgeuse jest mniejsza i bliżej nas, niż myśleliśmy

„Nasz program aktywnego zarządzania aktywami oferuje ogromny potencjał generowania dodatkowych przychodów z Terraparku, ponieważ nadal poszukujemy atrakcyjnych zwrotów dla naszych inwestorów w nadchodzących latach”.

Aby przeczytać cyfrowe wydanie najnowszego magazynu IPE Real Assets, kliknij tutaj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.