Connect with us

Zabawa

Data premiery trzeciego sezonu Mire na Netflix: odnowiona czy anulowana?

Published

on

„Błotnisko” (pierwotnie „Rojst”) to polski, powolny thriller tajemniczy, który śledzi dwóch reporterów z małego miasteczka, gdy ich spokojne rodzinne miasto zostaje wywrócone do góry nogami przez brutalne morderstwa. Pierwsze dwa sezony serialu opierają się na różnych dekadach, a historia wyraźnie przeskakuje w czasie. Jednak złowieszczy las otaczający miasto i pamięć o okropnościach II wojny światowej tworzą ciągłą i głęboko mroczną nić ciągłości w całej serii.

Serial, pierwotnie wyprodukowany przez Showmax, został później zaadoptowany przez Netflix i zyskał szerokie uznanie za autentyczne przedstawienie Polski w latach 80. i 90. XX wieku. Skomplikowana fabuła i wielowarstwowe postacie stały się jeszcze bardziej wciągające w następnym sezonie, a teraz mocno inwestujemy w losy reporterów i tajemnice złowrogiego Lasu Gronty. Czy serial zachwyci publiczność kolejnym sezonem? Oto wszystko, co wiemy o 3. sezonie „Błotniska”.

Data premiery 3 sezonu Mire

“Błotnisko” sezon 2, zatytułowany “Błotnisko” 97 “ze względu na rok, w którym gra, miał premierę w całości 7 lipca 2021 r. Netflix. Drugi sezon składa się z sześciu odcinków po około 50-60 minut każdy.

Jeśli chodzi o sequel drugiego sezonu, nie było oficjalnych ogłoszeń, że dadzą zielone światło lub anulują. Istnieje jednak wiele powodów do nadziei. Najważniejszym z nich jest to, że reżyser i współscenarzysta serialu Jan Holoubek ma już pewne pomysły na temat ewentualnego trzeciego sezonu. Chociaż odmawia podania dalszych szczegółów na temat spisku, ani nawet czasu, w którym może się toczyć, fakt, że rozważa to, jest rzeczywiście pozytywnym znakiem. W rzeczywistości drugi sezon serialu został stworzony w podobny sposób, a scenarzyści Kasper Bajon i Jan Holoubek już zaczęli planować, gdy pracowali nad pierwszym sezonem.

Najważniejszym czynnikiem w odnowieniu większości transmisji strumieniowych online jest publiczność, którą przyciągają. Program Netflix z dużą publicznością najprawdopodobniej zostanie odebrany na kolejny sezon. „The Mire” zaczęło się jako produkcja Showmax, gdzie zdobyła uznanie krytyków, ale nie dotarła do globalnej publiczności, którą później otrzymała po przejęciu przez Netflix. Dlatego wraz z przejściem na globalną platformę streamingową „The Mire” prawie na pewno odnotował ogromny wzrost oglądalności. Fakt, że sezon 2 ma dodatkowy odcinek z poprzedniej części (sezon 1 ma 5 odcinków) również jest dobrym znakiem potencjalnego sezonu 3.

READ  Pochwaliła syna. Przerażające podobieństwo do ojca

Jeśli chodzi o narrację, scenarzyści sprytnie utrzymali ją bardzo elastyczną, a oś czasu serialu skakała przez ponad dekadę między pierwszymi dwoma sezonami, pozostając jednocześnie zakorzenionym w okropnościach i wspomnieniach wojny. Daje to pisarzom wiele możliwości do zbadania w trzecim sezonie i na pewno nie zabraknie materiału na kolejny sezon. Sezon 2 również kończy się w taki sposób, że istnieje kilka sposobów na kontynuowanie fabuły.

Pomimo prawie trzyletniej przerwy między pierwszymi dwoma sezonami, jasne jest, że „Błotnisko” znalazło dom na Netflix i prawdopodobnie nie będziemy musieli tak długo czekać na kolejny sezon. Szczegółowa produkcja serialu z estetyką z epoki jest jednak pozornie czasochłonna i jeśli niedługo pojawi się zielone światło, możemy spodziewać się trzeciego sezonu „Błotniska”. gdzieś pod koniec 2022 lub na początku 2023.

Obsada 3 sezonu Mire: Kto może tam być?

Obsada spektaklu poprowadzi Dawid Ogrodnik (Piotr Zarzycki) i Andrzej Seweryn (Witold Wanycz), a także Zofia Wichlacz (Teresa Zarzycka), Magdalena Walach (Helena Grochowiak), Agnieszka Zulewska (Nadia) i Zskibigniew Walerys (Nadia))). . Aktorzy drugoplanowi w spektaklu to Ireneusz Czop (prokurator), Piotr Fronczewski (kierownik hotelu), Jacek Beler (milicjant Marek Kulik), Dariusz Chojnacki (dziennikarz Koledowicz), Michał Kaleta (Kazimierz Dicz) i Januswasz Łagodziński (Dziennik).

Jeśli zostanie przedłużony o trzeci sezon, większość z tych aktorów prawdopodobnie wróci, z wyjątkiem tych, których bohaterowie zostali zabici, jak Magdaleny Walach. W zależności od okresu potencjalnego następnego sezonu, niektórych starszych postaci może również brakować, a nowi aktorzy najprawdopodobniej dołączą do obsady serialu.

Fabuła 3 sezonu Mire: o czym może być?

Sezon 2 kończy się postawieniem podstępnego i morderczego prokuratora przed obliczem sprawiedliwości, a Piotrowi udaje się uciec z życiem. Witold wreszcie zaczyna pisać o mrocznych sekretach otaczającego go lasu i opowiada o swoim kilkudziesięcioletnim związku z Else Koepke, który teraz chce wytropić. Ostatecznie Piotr i jego żona Teresa postanawiają się poddać, zdając sobie sprawę, że żadne z nich nie jest szczęśliwe w małżeństwie.

READ  Kinga Rusin opuszcza „Dzień dobry TVN”. Czy to wszystko z powodu sytuacji?

Potencjalny sezon 3 najprawdopodobniej dokona kolejnego znaczącego skoku w czasie i osadzi się w kolejnej (burzliwej) epoce polskiej historii. Do tej pory serial ewoluował w czasie z sezonem 1 z 1984 roku i sezonem 2 z 1997 roku. Dlatego kolejny sezon może mieć miejsce gdzieś w XXI wieku i prawdopodobnie zawierać intrygujące morderstwo w złowrogim lesie Gronty. Mógłby również bardzo dobrze zagrać podczas pandemii COVID-19, co zapewniłoby odpowiednio ciemne i burzliwe tło, które jest znakiem rozpoznawczym serialu.

Prawie na pewno dowiemy się więcej o mrocznej historii lasu, który jest masowym grobem ofiar II wojny światowej. Istnieje również szansa, że ​​w sezonie 3 zobaczymy retrospekcje z czasów wojny. Oczywiście jednym z najbardziej oczekiwanych punktów fabuły serialu jest spotkanie Witolda z jego wojennym przyjacielem Else i możemy wreszcie zrobić to w potencjalnym sezonie 3.

Czytaj więcej: Wyjaśnienie zakończenia sezonu 2 w Mire

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *