Connect with us

Gospodarka

Lublin112.pl Wiadomości z Lublina i regionu. Lublin, Lubelskie, Lubelszczyzna. Ważne informacje z kraju

Published

on

Jest duża szansa, że ​​ostatnie 24 km trasy S17 Lublin – Warszawa stanie się w tym roku drogą ekspresową. Obecnie obowiązuje ograniczenie prędkości z Kołbieli do granicy stolicy.

Strabag wystąpił do Wojewódzkiego Inspektoratu Budowlanego w Warszawie o zezwolenie na użytkowanie dwóch odcinków drogi ekspresowej S17 Lublin – Warszawa. Chodzi o obwodnice Kołbieli i Kołbieli do skrzyżowania Lublina. Kierowcy jeżdżą tymi odcinkami od wielu tygodni, ale wciąż w ograniczonym zakresie. Oznacza to między innymi: ograniczenie prędkości do 80 km / h.

Gdy tylko urzędnicy wydadzą pozytywną opinię, a drogowcy ją przewidują, cała trasa z Lublina do granic Warszawy będzie w tym roku mogła jechać z prędkością 120 km / h. Oznacza to, że zgodnie z przepisami dojazd do stolicy zajmuje godzinę i 15 minut.

Ale to nie wszystko. Pod koniec roku ma zostać otwarta południowa obwodnica Warszawy między węzłami Warszawa Wilanów i Lubelska. Dzięki temu dostęp do południowych dzielnic stolicy będzie znacznie szybszy. Obecnie trwają tam odbiory końcowe, trwa również procedura uzyskania pozwolenia na korzystanie z trasy. Pozytywne opinie wydały już Wojewódzkie Inspektoraty Ochrony Środowiska i Straż Pożarna.

(Zdjęcie: GDDKiA)

READ  Ambasada USA ogłasza nową transzę terminów rozmów na wizy studenckie
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *