Connect with us

Sport

Losowanie gry pojedynczej kobiet 2023 French Open, wyniki

Published

on

Losowanie gry pojedynczej kobiet 2023 French Open, wyniki

Na French Open Iga Świątek z Polski dąży do trzeciego tytułu Rolanda Garrosa i czwartego tytułu Wielkiego Szlema w grze pojedynczej.

Turniej będzie transmitowany na żywo w telewizji NBC Sports. paw i Tennis Channel przez punkty mistrzowskie w Paryżu.

Świątek, numer 1 z Polski, może dołączyć Serena Williams I Justyna Henin jedyna kobieta, która wygrała trzy lub więcej French Open od 2000 roku.

Skończywszy w środę 22 lata, może zostać najmłodszą kobietą, która od tego czasu wygrała trzy French Open Monika Selek w 1992 roku i najmłodsza kobieta, która wygrała w sumie cztery turnieje wielkoszlemowe od czasu Williamsa w 2002 roku.

FRENCH OPEN: Harmonogram | Losowanie mężczyzn

Ale Świątek nie jest tak dominująca jak w 2022 roku, kiedy zakończyła wiosenny sezon na kortach ziemnych z wynikiem 16:0 w ciągu 37 meczów z rzędu.

Wycofała się z ostatniego meczu przed French Open z powodu kontuzji prawego uda i powiedziała, że ​​to nic poważnego. Wcześniej przegrała finał innego turnieju na kortach ziemnych ze zwyciężczynią Australian Open Aryna Sabalenka z Białorusi.

Sabalenka, który umieścił numer 2, i Elena Rybakina z Kazachstanu, rozstawiona z numerem 4 i mistrzyni Wimbledonu, jest największym pretendentem w Paryżu.

#3 Jessica Pegulanajwyżej rozstawiony Amerykanin lub Amerykanin został wyeliminowany w trzeciej rundzie.

#6 Coco Gaufktóry w zeszłym roku zajął drugie miejsce za Świątkiem, ma nadzieję, że zostanie pierwszym Amerykaninem, który od tego czasu wygra tytuł Wielkiego Szlema w grze pojedynczej Sofii Kenin na Australian Open 2020. 11-osobowa susza jest najdłuższą dla kobiet w USA od czasu Seles wygrał Australian Open w 1996 roku.

WIĘCEJ: Wszystko, co musisz wiedzieć o French Open 2023

Trwa Olympic Talk Nowości Apple’a. kochanie nas!

Losowanie gry pojedynczej kobiet French Open 2023

READ  Rafael Nadal wycofuje się z National Bank Open z powodu kontuzji brzucha

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *