Connect with us

Zabawa

Loreena McKennitt dołącza do innych lokalnych artystów na koncercie wspierającym przybywających ukraińskich uchodźców

Published

on

Stratfordska piosenkarka, autorka tekstów i muzyk Loreena McKennitt i Stowarzyszenie Wielokulturowe z Perth Huron organizują koncert charytatywny z kilkoma lokalnymi muzykami w Knox Presbyterian Church w Stratford 13 maja, aby zebrać pieniądze na kampanię przesiedlania ukraińskich uchodźców.

treść artykułu

Aby pomóc Multicultural Association of Perth Huron zebrać pieniądze na zakup biletów lotniczych dla ukraińskich uchodźców czekających na osiedlenie się w hrabstwach Stratford oraz Perth and Huron, Loreena McKennitt zbiera innych lokalnych artystów na benefis w Stratford.

treść artykułu

W koncercie Support for Ukraine, który rozpocznie się 13 maja o 19:30 w Knox Presbyterian Church, wystąpią McKennitt, zdobywca nagrody Gemini aktor Cedric Smith, aktor Stratford Festival i Medal Kanady Seana McKenna oraz zespół Celtic ze Stratford. Podpórki do książek i orkiestra INNERchamber Andrew Chung i Emily Hamper.

„Po tym, jak (dyrektor wykonawczy wielokulturowego stowarzyszenia, dr Gezahgn Wordofa) i jego zarząd (do Polski i na Ukrainę) udali się i przygotowali rzeczy dla ludzi, aby tu przybyli, naprawdę wydawało się, że brakuje w tej chwili sprowadź tu ludzi” – powiedział McKennitt w piątek po południu. „Więc miałem wrażenie, że robimy to profesjonalnie. Robimy własne koncerty, trasy i inne rzeczy, więc jest to dla nas stosunkowo łatwy sposób wspierania tego wysiłku. … To trochę satysfakcjonujące móc zobaczyć natychmiastową potrzebę, a teraz, z powodu niesamowitej pracy, którą wykonało wielokulturowe stowarzyszenie … (zrób) coś lokalnego, możliwego do zidentyfikowania i namacalnego (aby pomóc).”

READ  Fundusz Kultury. Ogromne pieniądze dla artystów. Piotr Gliński tłumaczy

Azarowie, lokalna syryjska rodzina, która wyemigrowała w te okolice po ucieczce z wojny domowej w Syrii, również wystąpią podczas koncertu benefisowego, z Samirem Azarem grającym na oud i śpiewającą jego żoną Roubą.

„Myślę, że dodadzą kolejny naprawdę ważny i interesujący wymiar” – powiedział McKennitt. „Są to ludzie, którzy właśnie przybyli i już wnoszą wkład do społeczności. Tak to działa. Ludzie wchodzą, integrują się, jeśli Bóg da, i mogą się odwdzięczyć. Więc wspaniale jest ją mieć”.

treść artykułu

Po niedawnym powrocie z Polski i ukraińskiego miasta przygranicznego, Lwowa, Wordofa powiedział, że ponad 30 ukraińskich rodzin uchodźców otrzymało wizy imigracyjne, ale wciąż starają się zebrać wystarczającą ilość pieniędzy na zakup biletów lotniczych do Kanady. Inni, jak Maksym Nurmanov, który przybył do Stratford w zeszłym tygodniu, musieli zostawić członków rodziny, dopóki nie zarobią na miejscu wystarczająco dużo pieniędzy, by nad nimi latać.

„Mają wizy, ale nie mają wystarczająco dużo pieniędzy, aby przyjechać” – powiedział Wordofa. „Większość naszych Ukraińców w Polsce i we Lwowie znajdzie pieniądze, sprzątając lub myjąc samochody. Widziałem ją. Próbują zebrać te pieniądze i nie jest łatwo zebrać pieniądze dla całej ich rodziny. Dlatego zebrane pieniądze trafiają bezpośrednio tam.”

Pieniądze zebrane w ramach kampanii przesiedlania uchodźców ukraińskich stowarzyszenia wielokulturowego zostaną również przeznaczone na zakup artykułów gospodarstwa domowego, żywności i przedmiotów osobistych, aby pomóc Ukraińcom po ich przybyciu.

Za 100 dolarów za bilet, cały dochód z koncertu charytatywnego prowadzonego przez byłego aktora Stratford Festival, Michaela Foxa, zostanie przekazany na Fundusz Przesiedlenia Uchodźców. Aby uzyskać więcej informacji i kupić bilety, przejdź do www.eventbrite.ca/e/support-for-ukraine-tickets.

Aby uzyskać więcej informacji i przekazać darowiznę na kampanię przesiedleńczą stowarzyszenia wielokulturowego, przejdź do mapa.ok..

[email protected]

READ  Nordic Entertainment zabezpiecza prawa F1 dla Polski - Digital TV Europe
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.