Connect with us

Sport

Linette bierze na siebie presję i zaskakuje polską nadzieję w Melbourne

Published

on

MELBOURNE (Reuters) – Magda Linette nie spodziewała się, że będzie ostatnią Polką, która stanie na Australian Open, ale nie odczuwa dodatkowej presji, by wywieszać polską flagę w Melbourne po wyeliminowaniu Igi Świątek i 10. miejsca na świecie. Huberta Hurkacza.

Liderka światowego rankingu nr 45, Linette, zaniemówiła po swoim pierwszym ćwierćfinale Wielkiego Szlema, wygrywając 7:6(3), 6:4 z rozstawioną z numerem czwartym Caroline Garcia na Rod Laver Arena w poniedziałek.

Po niedzielnej porażce Świątka i Hurkacza, nadzieje Polaków spoczywają teraz na barkach 30-letniej Linette.

„Nie nakładam na siebie dodatkowej presji z tego powodu” – powiedziała dziennikarzom Linette. „W ogóle nie oglądałem losowania. Po prostu cieszę się, że jestem w turnieju.

„Oczywiście można by pomyśleć, że Iga też tam będzie, bo grała naprawdę dobrze.

„Oczywiście założyłem, że nadal tu jest, ale tak się nie stało”.

Linette przypisuje dojrzałość i doświadczenie swojemu najlepszemu występowi w Wielkim Szlemie, dodając, że nauka kontrolowania emocji pomogła jej dotrzeć do drugiego tygodnia Majora po spędzeniu ostatnich kilku lat na Wimbledonie i przegapieniu French Open.

„Właściwie wykonaliśmy dużo pracy nad moim zarządzaniem emocjami. Radzenie sobie ze stratami, ale niekoniecznie przegranymi w meczach, po prostu drobne błędy tu i tam” – powiedziała Linette.

„Nigdy nie byłem z nimi dobry. Później przeszli do następnego punktu, a potem do kolejnego. Po prostu zajęło mi zbyt dużo czasu, żeby się z nią uporać… Po prostu stałem się zbyt negatywny i zbyt surowy dla siebie, ponieważ czuję, że jestem dość wymagający.

Pozytywne nastawienie dobrze zrobiło Linette w Melbourne, gdzie pokonała trzy rozstawione Anett Kontaveit, Ekaterinę Alexandrovą i Garcię, by awansować do swojego pierwszego ćwierćfinału dużego turnieju.

Linette powiedziała, że ​​wspiera się w ćwierćfinale przeciwko innej rozstawionej, byłej światowej czołówce Karolinie Pliskovej, jeśli uda jej się kontrolować swoje emocje.

READ  W czwartek rozpoczną się ćwierćfinały Ligi Europy

„To jest bardzo trudne. Mam 30 lat i robię to dobrze” – powiedziała Linette. „Naprawdę staram się rozgrywać jedną grę na raz”.

Reportaż Hritiki Sharmy z Bengaluru, montaż przez Eda Osmonda

Nasze standardy: Polityka zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *