Connect with us

Nauka

Liderzy mówią, że nie planuje się nowych zamówień na COVID-19, ale będą „ interweniować, jeśli będzie to konieczne ” – CBS Pittsburgh

Published

on

Autor: KDKA-TV News Staff

PITTSBURGH (KDKA) – Liderzy hrabstwa Allegheny ostrzegają ludzi, że jeśli liczba przypadków koronawirusa będzie nadal rosła, krajowe modele pokazują, że społeczność straci „setki” ludzi w nadchodzących miesiącach.

Dyrektor wykonawczy hrabstwa Allegheny Rich Fitzgerald, dyrektor wydziału zdrowia dr Debra Bogen oraz przedstawiciele AHN, Heritage Valley Health System, St. Clair Hospital i UPMC zorganizowali w czwartek spotkanie informacyjne na trawniku Point State Park, aby poinformować społeczność o wirusie.

„Chociaż w tej chwili nie są planowane żadne nowe zamówienia w zakresie zdrowia publicznego, będziemy nadal uważnie obserwować sytuację w naszym hrabstwie i będziemy interweniować w razie potrzeby” – mówi dr Bogen.

Przychodzi jako Hrabstwo Allegheny odnotowało rekordową liczbę nowych codziennych przypadków koronawirusa – 412 czwartek. W całym stanie, Pensylwania przeżyła trzeci dzień z rzędu rekordowych liczb dziennych.

Według danych dr Bogen, liczba naszych przypadków rośnie od połowy października i przyspiesza. Liczba przypadków rośnie i prawie podwoiliśmy tygodniową liczbę przypadków z około 950 do 1600 w tygodniu kończącym się 6 listopada. Jesteśmy w tempie, aby w tym tygodniu osiągnąć 2000 przypadków, mówi.

Na każde 100 przypadków COVID-19 potwierdzonych w powiecie zmarły dwie osoby.

„Zgodnie z modelami krajowymi, jeśli liczba przypadków będzie nadal rosła, w nadchodzących miesiącach w naszej społeczności umrą setki osób” – mówi dr Bogen. „To bolesna myśl, gdy zbliżamy się do wakacji. Razem możemy i musimy zapewnić, że stracimy jak najmniej członków naszej społeczności. Aby to zrobić, musimy pracować nad powstrzymaniem rozprzestrzeniania się wirusa ”.

Dr Bogen twierdzi, że dochodzenie w sprawie wskazuje na spotkania i przyjęcia jako źródło fali. Fitzgerald błagał innych rodziców, prosząc ich, aby trzymali swoje dzieci z dala od imprez, ponieważ sprawy są powiązane z noclegami i dziećmi spotykanymi ze znajomymi po szkole.

READ  Estonia poprowadzi produkcję tlenu na Marsie w ścisłej współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną

„Halloween nie był dobrym czasem” – mówi Fitzgerald. Mówi też, że ważne jest, aby ograniczyć spotkania przed świętami, ponieważ środa przed Świętem Dziękczynienia to „jedna z najbardziej ruchliwych nocy w roku”.

Aby zilustrować ten punkt, dr Bogen mówi, że wybuch epidemii był związany z jednym ślubem z 45 gośćmi, mówiąc, że 18 osób zostało zarażonych. Jedna osoba była hospitalizowana, a jeden z przypadków jest w ciąży.

Dr Bogen mówi, żeby zatrzymać lub „ostro skrócić” zebrania i trzymać je na zewnątrz, jeśli to możliwe. Jeśli nie, ogranicz rozmiar do kilku osób noszących maski i zachowujących dystans społeczny.

Prosi również ludzi o odbieranie telefonów z wydziału zdrowia w celu wyszukania kontaktów. Mówi, że mniej osób odbiera telefony, a niektórzy nawet traktują pracowników „obelżywie”.

Zachęcamy wszystkich do odebrania telefonu. Departament zdrowia wprowadził kilka zmian w procesie śledzenia kontaktów, mówi dr Bogen. Jeśli otrzymasz telefon, zostaniesz zadanych mniej pytań i będziesz mieć możliwość wypełnienia bezpiecznego formularza online w celu podania dodatkowych informacji. Dr Bogen twierdzi, że pozwoli to zaoszczędzić czas i dotrzeć do większej liczby osób.

Jeśli masz objawy lub jesteś bliski kontakt z przypadkiem, poddaj się badaniu, mówi dr Bogen i upewnij się, że dostaniesz szczepionkę przeciw grypie.

W czwartek przemawiało kilku lekarzy, a Fitzgerald poprosił ludzi, aby słuchali ekspertów medycznych, a nie polityków. Lekarze twierdzą, że nastąpił wzrost liczby hospitalizacji, chociaż to tylko „ułamek” możliwości.

„Wiemy, że będzie to trwać przez święta, więc jesteśmy na to przygotowani. Mamy dużo miejsca dla tych pacjentów, mamy plany awaryjne ”- powiedział dr Don Whiting z AHN.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.