Connect with us

Zabawa

Fundusz Kultury. Ogromne pieniądze dla artystów. Piotr Gliński tłumaczy

Published

on

Dzięki Funduszowi Wspierania Kultury ponad 2000 firm otrzymuje wsparcie finansowe. Rząd przeznaczy 400 mln zł na pomoc artystom. Informacje o kwotach, jakie otrzymali poszczególni autorzy, wywołały gorącą dyskusję. Sprawę skomentował minister kultury Piotr Gliński.

Pełna lista podmiotów wspieranych przez rząd została opublikowana na stronie ministerstwa. Wśród nich jest Bayer Full Team i jego szef Sławomir Świerzyński. Grupa otrzyma 550 tys. Zł. Nie bez pomocy nie pozostanie Radosław Liszewski z Weekend Team, który może liczyć na 520 tys. Zł z kieszeni podatnika. Zł.

Duże ilości Otrzymasz także Kamila Bednarka (500 000 zł), Grzegorza Hyży (449 000 zł) i Piotra Kupichę (232 000 zł)..

Fundusz Kultury. Fala krytyki po decyzji resortu

Nie minęło dużo czasu, zanim ogłoszono odpowiedź z listy firm dotowanych. Wśród krytyków szefa Ministerstwa Kultury Piotra Glińskiego znalazł się poseł PO Michał Szczerba.

d4k8h29

„Jesteś politycznie osobiście odpowiedzialny za setki milionów Fundacji Narodowej w błocie. Jachty i połamane maszty, luksusowe zakwaterowanie dla Asystenta Macierewicza, konferencje duchów, miliony uciekających do firmy PR i Mela Gibsona. Sponsoruj tę katastrofę!” – napisał na Twitterze polityk opozycji.

Zobacz też: Kaja Godek z nową inicjatywą. Leszek Miller szanuje PiS

„Listę poparcia” skrytykował nawet poseł PiS Rafał Bochenek. „Bieda aż piszczy… bez komentarza” – pisał z ironią poseł.

d4k8h29

Dziennikarze wypowiadali się również na temat kwot otrzymywanych przez niektórych artystów. Zarzucają Glińskiemu, że system ochrony zdrowia jest w coraz bardziej opłakanym stanie z powodu epidemii koronawirusa i że rząd przeznacza ogromne środki na pomoc grupom, które niekoniecznie tak bardzo tego potrzebują.

„Jeśli ten fundusz kulturalny został przytłoczony przez algorytm i wypłacił około 50% zeszłorocznej utraty przychodów, a Golce lub Bayer Full otrzymały odpowiednio 2 miliony i 500 000 na przestrzeni lat, nie ma wątpliwości, że utrzymywały się na tym poziomie przez lata zarobić.” Włóż garnek do środka. Pielęgniarki zrozumieją ”- powiedział Marcin Makowski, komentator polityczny Wirtualnej Polski.

READ  Tak, historia Rudiego de Haana to wielka sprawa

Decyzja ministerstwa została również negatywnie odebrana przez samych internautów. „Nie masz wstydu” – napisał jeden z komentatorów.

d4k8h29

Fundusz Kultury. Komentuje Piotr Gliński

Sam szef resortu odniósł się do aktu oskarżenia przeciwko ministerstwu kultury. Piotr Gliński uważa, że ​​Fundusz Promocji Kultury stał się celem ataków opozycji.

“Nasi przeciwnicy bezlitośnie używają go w grze politycznej od początku pandemii. Nie. Wprowadziliśmy mechanizmy, które pozwalają firmom z wielu branż, w tym tych, które są kulturowo ograniczone, rekompensować straty na równych zasadach.” – wyjaśnia minister na Twitterze.

Polityk podkreślił, że „o tym, kto otrzymał wsparcie, decyduje nie sympatia, rodzaj sztuki, ale algorytm, który pokazuje, kto stracił dochody w wyniku pandemii”.

d4k8h29

„To nie są pieniądze dla jednej osoby, ale dla całych zespołów ludzi, którzy z dnia na dzień stracili środki do życia” – przekonuje w Internecie.

Czy masz jakieś wiadomości, zdjęcia lub filmy? Wyślij nas dziejesie.wp.pl

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *