Connect with us

Gospodarka

Lider partii rządzącej mówi, że Ukraina musi wygrać wojnę – The First News

Published

on

Lider partii rządzącej mówi, że Ukraina musi wygrać wojnę – The First News

„Konieczne będzie podjęcie wielkich wysiłków w dziedzinie uzbrojenia, a towarzyszyć temu będzie poważny kryzys i zawirowania gospodarcze” – powiedział Kaczyński.
Marcin Obara/PAP

Jarosław Kaczyński, lider partii rządzącej w Polsce Prawo i Sprawiedliwość (PiS), powiedział, że Ukraina musi wygrać wojnę z Rosją i się bronić, choć powiedział, że walka była trudna i wymagała poświęceń oraz odbudowy świadomości społecznej.

Kaczyński, który jest również wicepremierem odpowiedzialnym za kwestie bezpieczeństwa, wziął w niedzielę w Warszawie udział w pierwszym zjeździe OdNowej, młodego członka rządzącej koalicji Zjednoczonej Prawicy. Kongres koncentrował się na kwestiach bezpieczeństwa i polityki zagranicznej w kontekście sytuacji regionalnej.

Szef PiS powiedział, że zjazd odbywa się w czasie „epokowym znaczeniu”.

„Przed nami długa bitwa, jak powiedział wczoraj prezydent Stanów Zjednoczonych, bitwa, która będzie liczona nie w tygodniach czy miesiącach, ale w latach” – powiedział Kaczyński. „To jest przegląd tego, co wydarzyło się wcześniej… Ta wieloletnia walka ze Związkiem Radzieckim, tak zwanym obozem komunistycznym – ale w zasadzie tym obozem był Związek Radziecki i kraje mu podlegające – zakończyła się zwycięstwem i trzeba też mieć jeden koniec w zwycięstwie”.

Kaczyński kontynuował, że bez ofiary potrzebnej do wygrania wojny „nie mamy szans na zrealizowanie naszych planów, nawet planów obronnych… nie mamy szans na ostateczny sukces”.

Powiedział, że sukces nadejdzie, ale nie będzie łatwy, dodając, że aspekty gospodarcze i militarne są niezwykle ważne. „Nie chcemy, aby Ukraina przegrała bohatersko toczoną wojnę” – powiedział, dodając, że okupacji Ukrainy nie można z góry zatwierdzić.

„Konieczne będzie podjęcie wielkich wysiłków w dziedzinie uzbrojenia, a towarzyszyć temu będzie poważny kryzys i zawirowania gospodarcze” – powiedział Kaczyński. „Musimy być na to przygotowani. To wyzwanie dla naszej formacji, dla polskiej prawicy, dla polskich sił patriotycznych”.

READ  Czechy domagają się ugody z Polską w sporze kopalni Turów - EURACTIV.pl
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *