Connect with us

technologia

LG prezentuje 4K UltraFine OLED Pro Display, Dell przedstawia Thunderbolt 3 40-calowy 5K2K Ultrawide

Published

on

LG rozszerza swoją ofertę monitorów UltraFine na tegorocznych targach CES o nowy UltraFine OLED Pro. Ten wyświetlacz UltraFine ma 31,5 cala i rozdzielczość 4K. Oznacza to niezwykłe rozszerzenie technologii wyświetlaczy OLED ze smartfonów i telewizorów po wyświetlacze średniej wielkości, takie jak monitory.

Firma LG nie ujawniła wielu szczegółów na temat swojego nowego LG UltraFine OLED Pro, ale udostępniła film promujący niektóre funkcje. Tak jak Engadget Po raz pierwszy UltraFine OLED Pro ma złącze USB-C, trzy złącza USB-A, dwa złącza DisplayPort i HDMI.

Wideo LG mówi również, że UltraFine OLED Pro jest w 99 procentach dokładny w kolorach DCI-P3 i Adobe RBG.

Niestety, nie ma jeszcze informacji na temat ceny ani dostępności – ale nie spodziewamy się, że UltraFine OLED Pro będzie tani. Dla porównania 24-calowy LG UltraFine 4K Sprzedaż detaliczna za 699 USDoraz 27-calowy UltraFine 5K Sprzedaż detaliczna za 1300 USD. Oba wyświetlacze mają łączność Thunderbolt, co podnosi koszty, ale w przeciwieństwie do OLED używają również bardziej opłacalnej technologii paneli IPS.

Jednym z ważnych czynników, które należy wziąć pod uwagę, jest to, że jedną z największych wad OLED w ogóle jest ryzyko wypalenia. Jest to prawdopodobnie szczególnie ważne w przypadku wyświetlacza komputera, jeśli spędzasz dużo czasu w jednej aplikacji i masz stałe elementy interfejsu użytkownika, takie jak stacja dokująca macOS i pasek menu.

Z pewnością zaktualizujemy, gdy LG ogłosi więcej szczegółów na temat swojego UltraFine OLED Pro, w tym informacje o cenach i dostępności.

Wraz z Thunderbolt 3 firma Dell wprowadza nowy 40-calowy wyświetlacz

W powiązanych wiadomościach był Dell koronowany Otrzymał nagrodę CES 2021 Innovation Award za nowy zakrzywiony ekran WUHD Dell UltraSharp 40. Ten monitor to „pierwszy na świecie 40-calowy monitor WUHD (5K2K) z niezwykle szeroką krzywizną zapewniającą imponującą produktywność”.

Przy tej wielkości wyświetlacz oferuje gęstość pikseli 140 pikseli na cal dzięki rozdzielczości 5120 × 2160. Z tego powodu Dell koncentruje się na obszarze wyświetlania, a nie na rozdzielczości i gęstości pikseli.

Dla użytkowników komputerów Mac jedną z najbardziej znaczących funkcji jest obsługa Thunderbolt 3, która zapewnia łączność jednym kablem i pozwala UltraSharp 40 działać jako koncentrator dla innych urządzeń peryferyjnych i akcesoriów. Obsługuje ładowanie do 90 W i ma złącze HDMI, a także port Ethernet, USB-C i USB-A z tyłu.

Zakrzywiony monitor Dell UltraSharp 40 jest podobny do oferowanego przez nas telefonu LG 5K2K UltraWide zrecenzowany w 2018 r. Różnica polega na tym, że plik LG 5K2K UltraWide ma 34-calowy wyświetlacz, podczas gdy Dell ma większy 40-calowy panel.

Dostępny będzie zakrzywiony monitor Dell UltraSharp 40 WUHD (U4021QW) 28 stycznia 2021 r. Od 2099,99 USD.

FTC: Używamy automatycznie generujących dochody linków afiliacyjnych. Więcej.


Aby uzyskać więcej wiadomości Apple, sprawdź 9to5Mac na YouTube:

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *