Lewandowski strzela dwa razy, gdy Bayern wraca do gry. Moguncja – sport

Robert Lewandowski strzelił dwa gole, kiedy Bayern Monachium wygrał u siebie 5: 2 z Moguncją po dwóch bramkach w niedzielę i wyprowadził mistrzów Europy z powrotem na szczyt Bundesligi.

Prowadzenie Mainz 2: 0 w przerwie zostało wyeliminowane w ciągu 10 minut od wznowienia, kiedy Bayern strzelił pięć bramek bez odpowiedzi na Allianz Arena w drugiej połowie.

To daje Bayernowi dwa punkty przewagi nad RB Lipsk, który zajął drugie miejsce, po zwycięstwie 1: 0 w Stuttgarcie w sobotę.

Według trenera Bayernu Hansi Flick, niepowodzenie powinno dać klubowi „pewność siebie”, aby poradzić sobie z przeładowanym harmonogramem w nadchodzących tygodniach.

Trener Mainz Jan Siewert nalegał, aby jego drużyna dawała z siebie wszystko, ale „trzeba szanować jakość Bayernu”.

Joshua Kimmich powrócił po kontuzji kolana, kiedy strzelił pierwszego gola Bayernu. Leroy Sane i Niklas Suele strzelili jednego gola, po czym Lewandowski strzelił jeszcze dwa, co doprowadziło go do 19.

Lewandowski, który w zeszłym miesiącu został wybrany Piłkarzem Roku FIFA, strzelił 22 gole we wszystkich rozgrywkach Bayernu w tym sezonie.

„W drugiej połowie mamy zupełnie inne podejście” – powiedział Kimmich Sky.

„Zawsze wiemy, że możemy odwrócić rozgrywkę, ale oczywiście wymaga to dużo wysiłku”.

Bayern miał problemy podczas przerwy po tym, jak przedostatni zawodnik Mainz podjął ryzyko kliniczne.

Napastnik klubu, Jonathan Burkardt, szturchnął Jerome’a ​​Boatenga, który był niezrównoważony podczas skoku, i rzucił się do ucieczki, zanim po 32 minutach strzelił szokowym strzałem dla gości.

Boateng został zarezerwowany za wściekłe kłótnie, że został sfaulowany, ale bramka mógł pozostać na miejscu po długiej recenzji.

Mainz podwoił prowadzenie, gdy na minutę przed przerwą środkowy obrońca Alexander Hack trafił do domu z rzutu wolnego.

Flick zastąpił Suele Boatengiem, a Kimmich po raz drugi przeniósł się z pomocy do prawego obrońcy.

READ  Włoski agent zaskoczył Arkadiusza Milika. Odbiła się od ściany. „Ma już kontrakt z inną drużyną” Piłka nożna

Wynik był niemal natychmiastowy, kiedy Kimmich strzelił pierwszego gola Bayernu po 50 minutach i przygotował Sane do strzelenia gola sześć minut później.

Pomocnik Mainz, Leandro Barreiro, stracił bramkę samobójczą w swoje 21. urodziny, kiedy VAR odkrył spalonego gracza Bayernu.

„Mieliśmy szczęście, że Mainz nie strzelił trzeciego gola” – przyznał później Kimmich.

Bramki nadal płynęły, gdy Suele przechylił rzut rożny w 70. minucie.

Lewandowski wykorzystał rzut karny w 76. minucie po tym, jak Serge Gnabry musiał zostać sfaulowany po ciężkim pojedynku.

Polski napastnik dołożył swojego drugiego i piątego FC Bayernu z bliskiej odległości na siedem minut przed końcem.

Angielski skrzydłowy Jadon Sancho strzelił wcześniej swojego pierwszego gola w Bundeslidze w sezonie, dzięki czemu Borussia Dortmund wygrał u siebie 2: 0 z Wolfsburgiem i tchnął życie w malejące nadzieje na tytuł mistrzowski.

Po porażce 2: 1 z Union Berlin przed dwutygodniową zimową przerwą ligową, Dortmund pokonał porywającą drużynę Wolfsburga.

Dortmund ostatecznie przełamał impas na Signal Iduna Park, kiedy potężna główka Manuela Akanjiego wpadła do bramki w 66. minucie, zanim Sancho uwolnił się i strzelił drugiego gola w przerwie.

Mając sporadyczne problemy w tym sezonie, 20-letni Sancho pokazał dobry występ, po tym jak zapewnił rzut rożny, z którego strzelił Akanji.

„To nie była łatwa wygrana, ale zachowaliśmy spokój i cieszę się, że Sancho wpadł w tak dobry róg i piłka weszła do gry” – powiedział Akanji Sky.

Dortmund awansował na czwarte miejsce, tracąc osiem punktów do liderów Bayernu.

Napastnik Dortmundu Erling Braut Haaland wrócił po kontuzji biodra po nieudanych siedmiu meczach.

Chociaż nie był wystarczająco sprawny, miał kilka szans, zanim został znokautowany za 10 minut.

Wolfsburg miał pecha, że ​​nie dostał rzutu karnego po tym, jak piłka trafiła w rękę pomocnika Dortmundu Axela Witsela, ale po długiej recenzji nie przyznano żadnego karnego.