Connect with us

Zabawa

Inwestor pozywa studio gier wideo za Buggy „Cyberpunk 2077”

Published

on

Gracze już wyrazili swoje rozczarowanie Cyberpunk 2077, być może najbardziej oczekiwaną grą wideo roku. Teraz kolej na inwestorów.

Inwestor w CD Projekt, studio stojące za Cyberpunk 2077, pozwał firmę i jej kierownictwo do sądu federalnego w Los Angeles w czwartek, twierdząc, że grali w grę fałszywych i wprowadzających w błąd oświadczeń i kosztowali jego i innych inwestorów pieniądze.

Gra cierpi na „ogromną liczbę błędów” czynności prawne mówi i powtarza skargi graczy.

Osiem milionów ludzi zamówiło w przedsprzedaży egzemplarze Cyberpunk 2077, gry science fiction osadzonej w futurystycznym mieście fantasy, którego podstawą jest gwiazda filmowa Keanu Reeves. Ale wielu graczy szybko się wściekło na tę grę po jej wypuszczeniu w tym miesiącu Seria zaburzeń i nazwij rozwój niechlujnym.

Sony i Microsoft zaoferowały zwrot pieniędzy graczom, którzy kupili grę w swoich sklepach internetowych PlayStation i Xbox. Sony posunęło się nawet do usunięcia gry ze sklepu, co zaszokowało analityków branżowych.

W pozwie wniesionym przez inwestora Andrew Trampe zarzuca się, że CD Projekt od miesięcy prześcigał grę i kurs jej akcji kilkoma zbyt pozytywnymi oświadczeniami, w tym jednym ze stycznia, że ​​„Cyberpunk 2077” był wtedy „kompletny i grywalny”.

„Oświadczenia pozwanych dotyczące ich działalności, operacji i perspektyw były istotnie nieprawdziwe i wprowadzające w błąd i / lub nie miały uzasadnionych podstaw w każdym odpowiednim czasie” – stwierdza pozew. Zwraca się do sądu o uznanie pozwu za pozew zbiorowy w imieniu wszystkich podobnych inwestorów.

CD Projekt z siedzibą w Warszawie nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarze przesłane poza normalnymi godzinami pracy.

Stawka CD Projekt spadła o około 38 procent od początku grudnia, zanim firma wydała grę.

Firma podała, że ​​sprzedała ponad 13 milionów egzemplarzy Cyberpunk 2077 do 20 grudnia, bez prognoz analityków Reutera zgłoszone Wtorek.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *