Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Lekkoatletyka Polska najlepsze sztafety mieszane 4×400 jako dyskwalifikacja z USA

Published

on

TOKIO, 30 lipca (Reuters) – Sztafeta mieszana 4 x 400 m zadebiutowała na olimpijskim debiucie w Tokio wśród kontrowersji w piątkowy dzień otwarcia programu lekkoatletycznego, kiedy Polska zwyciężyła w eliminacjach po zdyskwalifikowaniu drużyny USA.

Dyscyplina, w której zespoły składające się z dwóch mężczyzn i dwóch kobiet rywalizują ze sobą w dowolnej kolejności, przyciągnęłaby tłumy dzięki unikalnemu i nieprzewidywalnemu formatowi.

Ale członkom zespołu pozostawiono kibicowanie innym sportowcom na Stadionie Olimpijskim pod nieobecność fanów z powodu pandemii COVID-19.

Amerykańska drużyna w składzie Elija Godwin, Lynna Irby, Taylor Manson i Bryce Deadmon najszybciej ukończyła pierwszy przejazd, ale została później zdyskwalifikowana z powodu zmiany pałki poza strefą zmian.

„Błędy się zdarzają, jesteśmy ludźmi, możemy popełniać błędy, a jeśli na koniec dnia dostaniemy DQ (dyskwalifikowany), podniosę głowę, ponieważ wiem, że zrobiliśmy co w naszej mocy” – powiedział Godwin. „Jestem dumny ze wszystkich naszych chłopców i dziewczynek.

„Wychodzimy, robimy co w naszej mocy i było to dla nas wszystkich całkowitą niespodzianką. Wszystko, co możemy zrobić, to przygotować się na przyszłość i zobaczyć, co będzie dalej”.

Stany Zjednoczone zdobyły złoto, gdy sztafeta mieszana po raz pierwszy odbyła się na Mistrzostwach Świata 2019 w Doha i były faworytami do zdobycia pierwszego złota olimpijskiego na imprezę w Tokio.

Dominikana również została zdyskwalifikowana, mimo że skończyła poza miejscami kwalifikacyjnymi do sobotniego finału.

Podczas gdy zespoły mogą wybrać dowolną kolejność dla swoich zawodników, większość wybrała męskiego biegacza, a następnie dwie kobiety w kolejnych dwóch rundach i mężczyznę, który prowadzi główną nogę sztafety.

Nigeria była jedyną drużyną, która zepsuła sprawę, umieszczając męskiego biegacza na trzecim etapie w pierwszym biegu.

Samson Nathaniel dał Patience Okon George przewagę około 30 metrów, ale Nigeryjczyk został spokojnie wyprzedzony przez wszystkich mężczyzn w ostatnim etapie sezonu.

READ  Poronienie. Protest w Katowicach. Protestujący ksiądz: Nie jestem za PiS

Polska próbowała ścigać się z dwoma mężczyznami na pierwszych dwóch okrążeniach w Doha, ale to się nie opłaciło i w piątek zdecydowali się nie ryzykować.

Pierwszy etap pobiegł Dariusz Kowaluk, za nim Iga Baumgart-Witan i Małgorzata Holub-Kowalik, a ostatni pobiegł Kajetan Duszyński, gdy Polska osiągnęła 3:10:44.

Holandia zajęła drugie miejsce, a Jamajka zakwalifikowała się na trzecim miejscu.

Raportowanie przez Sudipto Ganguly; Edytowanie przez Eda Osmonda

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *