Connect with us

Świat

Jeziora Argentyny stają się różowe, ale perspektywy nie są różowe, mówią ekolodzy

Published

on

BUENOS AIRES, 30 lipca (Reuters) – Dwa jeziora w odległym regionie przybrzeżnym Patagonii w Argentynie zmieniły kolor na fluorescencyjny różowy.

Jeziora, położone w pobliżu parku przemysłowego na obrzeżach argentyńskiego miasta Trelew, rozciągają się na zakurzonej, przypominającej pustynię równinie i są w dużej mierze niezabudowane. Według postów w mediach społecznościowych, urzędnicy Trelew Township zauważyli niedawno ciężarówkę wyrzucającą odpady do zlewni.

Jednak władze przekazały lokalnym mediom sprzeczne poglądy na temat tego, czy nagła zmiana koloru jezior jest szkodliwa. Ekolodzy byli bardziej zaniepokojeni.

Widok z lotu ptaka na Zalew Korfo, który zmienił kolor na różowy od odpadów chemicznych, w Trelew, Chubut, Argentyna, 29 lipca 2021 r. Zdjęcie zrobione 29 lipca 2021 r. za pomocą drona. Daniel Feldman / Materiał informacyjny przez REUTERS

Lokalny aktywista Pablo Lada, członek argentyńskiej Narodowej Sieci Ekologicznej (RENACE), powiedział Reuterowi w wywiadzie, że różowy kolor może być wynikiem barwnika zwykle używanego do hodowli krewetek w pobliżu ich charakterystycznego różowego odcienia.

„Myślę, że różowa laguna ujawniła… brak oczyszczania tych odpadów, który stał się poważnym problemem” – powiedział Lada.

Lokalne i regionalne władze środowiskowe badają przyczynę i możliwe szkody w jeziorach, ale nie doszły jeszcze do żadnych wniosków.

Reportaż telewizji Reuters, scenariusz Dave Sherwood i Eliana Raszewski

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  AKTUALIZACJE NA ŻYWO: Blinken organizuje spotkania w Egipcie, które odegrały „kluczową rolę” w zawieszeniu broni w Izraelu
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *