Connect with us

Nauka

Lekarze ostrzegają CDC, aby doradzał w sprawie skutków ubocznych szczepionek

Published

on

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) optymistycznie ocenia ewolucję różnych szczepionek zakończenie pandemii COVID-19. Dyrektor generalny organizacji, Tedros Adhanom Ghebreyesus, niedawno potwierdzone że dzięki korzystnym wynikom jego testów, „światło na końcu tego długiego, ciemnego tunelu jaśnieje” Jednak lekarze w Stanach Zjednoczonych ostrzegają CDC, że musi to być przejrzyste dla opinii publicznej możliwych skutków ubocznych szczepionek.

Trzy szczepionki, które przeszły przez późne próby, będą musiały być podane w dwóch dawkach, aby były skuteczne, mimo że AstraZeneca planuje rozpocząć próby z połową dawki. Pfizer, która jako pierwsza ogłosiła swoje wyniki, niedawno złożyła wniosek o awaryjne zatwierdzenie swojej szczepionki przez FDA.

CDC musi być przejrzyste

Mając to na uwadze, lekarze w Stanach Zjednoczonych są zalecając władzom zdrowotnym ostrzeżenie opinii publicznej o niekorzystnych skutkach ubocznych, które mogą wystąpić u niektórych osób po pierwszym wstrzyknięciu. Obawa, że ​​mogą doświadczyć takiej samej lub gorszej reakcji na drugą dawkę, może uniemożliwić im przyjęcie niezbędnej drugiej dawki. Niektórzy mogą nawet w ogóle nie próbować się zaszczepić po usłyszeniu o niepożądanych skutkach ubocznych.

Ci eksperci w dziedzinie zdrowia nie chcą, aby ludzie byli odstraszani przed otrzymaniem szczepionki, ale po prostu chcą, aby opinia publiczna była w pełni poinformowana.

Co zalecają eksperci ds. Zdrowia

– powiedziała Sandra Fryhofer, członek American Medical Association podczas wirtualnego spotkania z grupą ekspertów medycznych, którzy doradzają CDC „Naprawdę musimy uświadomić pacjentom, że to nie będzie spacer po parku”, według raportów CNBC. Dodała: „Będą wiedzieć, że otrzymali szczepionkę. Prawdopodobnie nie będą się czuli wspaniale. Ale muszą wrócić po drugą dawkę.

W oświadczeniu firmy Moderna opisał jego skutki uboczne, znane również jako „Zdarzenia niepożądane”, zostały opisane jako „Genialnie krótkotrwały” co oznacza, że ​​szczepionka była „Ogólnie dobrze tolerowany”. Najczęstszymi działaniami niepożądanymi były bóle głowy, bóle stawów, zmęczenie i ból w miejscu wstrzyknięcia.

READ  12 wilczych uczniowskich sportowców rywalizuje na igrzyskach olimpijskich w Tokio

Bardziej pozytywny język

– powiedziała Patsy Stinchfield, pielęgniarka z Minnesoty Dziecięcej bardziej pozytywny język mógłby być używany do mówienia o skutkach ubocznych, takich jak „reakcja” zamiast „działania niepożądanego”. Wyraziła również, że należy powiedzieć ludziom, aby oczekiwali skutków ubocznych, ponieważ są one normalną częścią odpowiedzi immunologicznej. Nawet informowanie ludzi, że mogą chcieć wziąć następny dzień wolny od pracy.

Pogląd ten został wyrażony przez 50-letnią kobietę z Północnej Karoliny, która brała udział w Nowoczesny nauka. Powiedziała, że ​​nie dostała gorączki, ale cierpiała na silną migrenę, która sprawiła, że ​​nie mogła się skupić i była wyczerpana przez jeden dzień. Jednak wzięła Excedrin i następnego dnia obudziła się dobrze.

Mimo że wielu Amerykanów ma ograniczoną liczbę dni, w których może zdjąć dr Grace Lee, profesor pediatrii ze Stanford University School of Medicine zwróciła uwagę korzyści z otrzymania szczepionki przewyższają ryzyko zakażenia.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.